Třinečtí zvládli generálku na jedničku

02.09.2009 · Tomáš Vacho
Generálka dopadla výborně - Oceláři v posledním přípravném utkání před začátkem extraligy jasně přehráli slovenskou Skalici výsledkem 5:2.
přát., středa 2.9.2009
Skalica
5:2
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 8. Peterek (Růžička), 26. Kanko (Kútný, Hampl), 34. Květoň (Peterek, Růžička), 37. Podešva (Výtisk, Peterek), 41. Tomas (Seman) - 30. Pálffy, 56. Gründling (Pálffy, Školiak). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 538. Průběh utkání:1:0, 2:1, 5:1, 5:2 .
Hamerlík - Hrabal, Seman, Cartelli, Malec, Lojek, Výtisk, Andersons, Zíb - Polák, Polanský, Tomas - Květoň, Peterek, Růžička - Kanko, Kútny, Hampl - Marosz, Podešva, Hrňa.
Kotvan - Gründling, Hranáč, Výborný, Gula, Jendek, Škápik, Beňa, Škadra – Hartman, Pálffy, Školiak – Kostourek, Pašek, Novák - Višňovský, Jarolín, Kocák – Kutálek, Novák, Šátek.

Zápas aktivněji začal Třinec, když v úvodu nepustil hosty ke slovu – po střele Tomase, která skončila na tyči a zazděné loženky Zíba ze čtvrté, respektive šesté minuty, domácí otevřeli skóre. Na konci osmé minuty našel Růžička na modré čáře Peterka, který nekompromisní ránou z levého kruhu prostřelil hostujícího Kotvana mezi betony. Další minuty první třetiny probíhaly stále pod taktovkou domácích, z čehož vyplynuly nedovolené zákroky hostů. Přesilovky Třince ale připomínaly křeč, vyrovnání málem zařídil v desáté minutě z trestné lavice naskočivší Peter Gula, který v plné rychlosti jen těsně minul branku. Hokejisté Skalice se ke slovu dostali ještě v devatenácté minutě, když René Školiak bombou z pravého kruhu netrefil růžek Hamerlíkovy klece.

V čase 25:32 to bylo již 2:0 pro domácí, protože Petr Kanko důraznou střelou zužitkoval ideální nahrávku Kútného z rohu kluziště. Osmadvacátá minuta přinesla první vážnější příležitost Skalice, zbrklé zakončení Reného Školiaka v samostatném úniku ale snížení stavu nepřineslo. V polovině utkání se puku ujal Žigmund Pálffy a všem přítomným ukázal, že hokej stále umí – s kotoučem upaloval od vlastní modré čáry až na Hamerlíka, kterého doslova vykoupal – 2:1. To bylo ale od slovenského týmu vše – po zbytek třetiny to byl opět Třinec, kdo udával notu. Ve čtyřiatřicáté minutě se na brankovišti prosadil David Květoň, o tři minuty později i Martin Podešva, který šikovně tečoval pokus Výtiska.

Šestnáct sekund po zahájení třetí třetiny domácí skórovali znovu, Roman Tomas pohotově dorazil střelu Semana. Skalica v průběhu utkání působila poměrně vlažně, s přibývajícím časem se tento stav ještě prohluboval. V pětačtyřicáté minutě mohl stav navýšit Martin Růžička, jeho pokus se ale zastavil na brankové čáře. V závěru utkání korigoval stav na konečných 5:2 Martin Gründling, který střelou do prázdné branky zužitkoval efektivní přihrávku Žigmunda Pálffyho. Oceláři v dnešním utkání jasně dominovali a v poslední generálce tedy uspěli proti hvězdami nabité Skalici.