Úsporné utkání na jihu za tři body!

22.10.2021 · Michal Samiec
Po všech stránkách úsporné utkání bylo k vidění v rámci 16. kola základní části Tipsport extraligy v českobudějovické Budvar aréně. Málo šancí, málo střel, málo branek a málo vyloučení, zato spousta poctivé a tvrdé práce. Jediným gólem zápas rozhodl Erik Hrňa, třinecká obrana potřetí v řadě v zápasech s českobudějovickým Motor neinkasovala. Brankář Mazanec drží fazonu – v posledních třech utkáních inkasoval jedinkrát.
16.kolo, pátek 22.10.2021
České Budějovice
0:1
Budvar arena
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 17. Hrňa (M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 840. Střely na branku: 18:19. Střely mimo: 8:11. Zblokované střely: 15:11. Hity: 3:7. Vhazování: 30:26. Průběh utkání: 0:1.
HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Percy, Bindulis, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Štich – Karabáček, M. Hanzl, Slováček – Gulaš, Pech, Ondráček – Tomáš Chlubna ml., J. Novotný, Abdul – Valský, Voženílek, Holec.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, Miloš Roman, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Dravecký, Szturc, Hrehorčák – D. Kofroň.

Třinečtí Oceláři zahájili první třetinu druhé čtvrtiny základní části Tipsport extraligy aktivně. Prakticky po celou úvodní hrací dobu byli častěji na puku i v útočném pásmu, hostující brankář Mazanec často neměl co na práci. První výraznější příležitost úvodní dvacetiminutovky měl Růžička, který dostal puk ze strany od Daňa a z ideální pozice na levém kruhu na slotu trefil Hrachovinu. První početní výhodu jsme viděli až po faulu Valského v šestnácté minutě. Oceláři, kteří jsou nejlepším týmem extraligy v přesilovkách, dostali možnost hrát proti oslabenému soupeři a tuto situaci využili po necelé minutě. Vrána objel Hrachovinovu branku, poslal puk na modrou na Douderu, který si několikrát vyměnil puk s Erikem Hrňou a právě osmigólový střelec hostů svou parádní disciplínou, tedy střelou z první z vrcholu pravého kruhu, vymetl růžek českobudějovické branky a přidal další gól do svých výborných letošních statistik.

Úvodní polovina druhé třetiny byla ve znamení podobně opatrného hokeje, jaký jsme sledovali v první třetině. První vážnější příležitost druhé dvacetiminutovky jsme registrovali až v její polovině. Nestrašil byl zcela nehlídán v mezikruží, kam mu od brankové čáry poslal puk Ondřej Kovařčík. Nestrašil to měl přes ruku a poté, co se srovnal ke střele, zasáhl Hrachovina. Na druhé straně hned vzápětí vznikla situace před Mazancovou brankou, po které se k první přesilovce dostali i hosté. Po Musilově krosčeku hráli početní výhodu hráči Motoru a velkou šanci měl dorážkou z předbrankového prostoru Jiří Novotný. Mazanec držel čisté konto a to i po úniku Valského již při hře pět na pět šest minut před koncem – Valskému odskočil puk a českobudějovický útočník vůbec nezakončil. Čtyři a půl minuty před druhou sirénou měl velkou šanci z předbrankového prostoru na druhé straně navýšit vedení Třince Marcinko, ale výborným zákrokem lapačkou mu ji sebral Hrachovina. V poslední minutě druhé třetiny ještě byli potrestáni menším trestem domácí za příliš mnoho hráčů na ledě, velkou šanci neproměnil Vrána, který z mezikruží trefil Hrachovinův beton.

Ofenzivně úsporný hokej jsme sledovali i na začátku třetí třetiny. V deváté minutě jsme evidovali jedinou střelu a to na třinecké straně. O minutu později využil prostoru ve třinecké obraně Piskáček, který dlouhým pasem vysunul Pecha a ten předal do šance Ondráčkovi, který v tísni nedokázal skórovat. Zhruba pět minut před koncem byla k vidění pasáž, kdy aktivitou hýřili především domácí hráči, kteří se snažili utáhnout šrouby a dopracovat se k vyrovnání. Do vyložené šance se ale nedokázali dostat. Závěrečná minuta byla ve znamení power play domácího Motoru a tlaku v útočném pásmu. K vyložené k vyrovnání vedoucí šanci se ale domácí nepropracovali. Oceláři tak potřetí v řadě odcházejí z utkání s Českými Budějovicemi s čistým kontem. Třetí nulu v sezóně si připsal brankář Mazanec, který chytá ve výtečné formě – z posledních tři utkání si odnesl jediný inkasovaný gól.

Foto použité v článku: hcmotor.cz

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Já bych chtěl klukům poděkovat za výkon. Myslím si, že jsme dneska viděli vyrovnaný zápas. Bylo těžké se dostávat do brankových příležitostí, oba týmy hrály urputně v obranném pásmu. Mělo to nádech play off, bylo to o jednom gólu. Nám se podařilo využít přesilovou hru, pak jsme hráli v obranném pásmu velice dobře a nepustili jsme domácí do vážnější šance, a když ji měli, tak nás podržel Marek Mazanec. Mně se to hodnotí velice dobře. Čekají nás dvě další venkovní utkání, ve kterých budeme chtít navázat.“

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Branka hostům pomohla, hráli výborně organizovaně a blahopřeji soupeři k vítězství.“