Vítězná šňůra pokračuje, Oceláři obrali Spartu!

27.09.2012 · Daniel Ježek
K předehrávce šestého kola nastoupili Oceláři na ledě pražské Tipsport arény. Svěřenci J. Turka a P. Janků dokázali zvládnout zápas plný obratů a v konečném skóre zvítězit 4:3! Vítěznou branku zaznamenal Vladimír Roth, první vítězství v dresu Třince vychytal Šimon Hrubec.
6.kolo, čtvrtek 27.9.2012
Sparta Praha
3:4
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1   Branky a nahrávky: 8. Pacovský, 10. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 33. Bahenský (Milam, Ton) - 2. Polanský (Klimenta), 27. Bonk (Varaďa), 40. Růžička (Hrabal), 49. Roth (Adamský, Peterek). Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3778. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, .
Neuvirth - Vallin, Husák, Kočí, Milam, Gawryletz, Philipp, Krstev - Rachůnek, Luňák, Hlinka, Foster, Žalčík, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Treille S., Jánský, Ton, Forman, Simon.
Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, od 41. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Zagrapan

Sparta naskočila do zápasu s předloňským mistrem už i s navrátilcem Krstevem, který se zotavil z otřesu mozku. Nezačala ale vůbec šťastně, už po minutě a půl poslal Oceláře do vedení Jiří Polanský, který se v mezikruží dostal k volnému puku a prostřelil Neuvirtha. Vyrovnat mohl v přesilové hře Bahenský, před kterým letěl odražený puk, ale nedokázal ho ve vzduchu trefit.

Po sedmi minutách už ale Holešovičtí dosáhli na vyrovnání. To jim daroval gólman Hrubec. Vyjel k modré s úmyslem urychlit rozehrávku a poslat puk spoluhráčům, ale trefil ho špatně a kotouč zamířil k volnému Dominiku Pacovskému, který ho bez problémů poslal do odkryté klece. A jeho one man show v prvním dějství pokračovala. Po dalších třech minutách se Dominik Pacovský trefil po nabídce Tenkráta z pravého kruhu do růžku a obrátil vývoj zápasu.

A do třetice se zapsal do statistik vyloučením v závěru dvacetiminutovky plné útočného hokeje ze stran obou týmů, po kterém vyjel z trestné přímo do protiútoku dvou na jednoho, přihrávka na něj ale příliš skákala a netrefil ji. To ujíždějící Sacha Treille v úvodu druhé třetiny puk trefil, ale svůj samostatný únik zakončil nepřesnou kličkou.

Další šanci na úpravu skóre měli domácí v minutu a půl trvající dvojnásobné přesilovce. Vallin trefil od modré břevno, puk se odrazil k Tenkrátovi, který z bezprostřední blízkosti přestřelil. A opět se potvrdilo ono nedáš-dostaneš, když Radek Bonk dorazil z nulového úhlu puk za záda Neuvirtha po nešťastném odrazu od zadního mantinelu. Ostřelování Hrubce na druhé straně mezitím pokračovalo, Pacovský trefil břevno.

Až po Milamově dělovce od modré se Spartě podařilo jít znovu do vedení. Jeho projektil šikovně tečoval Zdeněk Bahenský. V samém závěru prostřední části ale Třinec opět srovnal. Tenkrát byl vyloučený na dvě plus dvě minuty za zásah vysokou holí a sám zasažený Martin Růžička poté skóroval, když si jeho pokus z úhlu Neuvirth sám srazil za záda.

Třinecký útočník se, stále ještě v přesilovce, výrazně ozval i v úvodu třetí třetiny, kdy střílel po křižné nahrávce, ale sparťanský gólman se tentokrát bleskurychle přesunul a jeho pokus lapil. Stejně dobře si na druhé straně vedl Hrubec, když zasahoval proti kličce Petra Tona. Poté si ale sparťané nepohlídali po buly Vladimíra Rotha, který se z horní hranice kruhu trefil přesně pod víko.

Jednu z posledních šancí na to, aby vyrovnali a vynutili si minimálně prodloužení, měli Holešovičtí v přes minutu dlouhé přesilovce pěti proti třem. To se jim však nepovedlo. Naděje zcela ukončilo zbytečně vyloučení Vallina, který dvě minuty před koncem zápasu nepochopitelně praštil do hlavy ležícího soupeře. Sparta - Oceláři 3:4.

Jan Votruba (Sparta Praha): Podle mého nevyhrálo mužstvo, které bylo lepší. Minimálně to bylo rovnocenné, ale bohužel jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Neodehráli jsme špatný zápas, ale chyběla nám produktivita. Měli jsme několik sólových nájezdů, dvakrát dokonce přesilovku pět na tři. Když tohle neproměníte, navíc hned dvakrát, nemůžete v zápase vyhrát. Michal Broš má něco s malíčkem na noze, od doktora má doporučenou týdenní pauzu.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Myslím, že jsme dneska zaslouženě vyhráli. Vstoupili jsme do zápasu dobře, pak ale udělal gólman Šimon Hrubec chybu, kdy špatně rozehrál, dostali jsme Spartu do hry a byli pod tlakem. Tam jsme byli horší, ale poté jsme udělali nějaké redukce v sestavě a hráči se zase zvedli. Dvakrát jsme přežili přesilovku Sparty pět na tři a u té se říká, že když se nevyužije, většinou to s tím zápasem zahoupe, což se stalo. Hamerlík nechytal, protože dostal ráno pukem, má zraněnou ruku, ale nejde o nic vážného. Klesla si natáhl tříslo.