Vítězný start! Kometu hattrickem složil Chmielewski!

13.08.2019 · Daniel Ježek
Oceláři vstoupili do kolotoče přípravných zápasů soubojem s brněnskou Kometou. Po vyrovnané první třetině se hráči s drakem na prsou rozjeli a třemi brankami otočili zápas na svou stranu. Hvězdou utkání byl Aron Chmielewski, který se blýskl hattrickem!
příprava, úterý 13.8.2019
Kometa Brno
5:2
Třetiny: 1:1, 3:0, 1:1  Branky a nahrávky: 16. Chmielewski (Kofroň), 28. Chmielewski (Marcinko), 28. Novotný (Polanský), 36. Chmielewski (M. Kovařčík, D. Musil), 60. Adámek – 10. Jenyš (Mueller), 45. Holík (Mueller). Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 905. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Kváča – D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Matyáš, Haman, Adámek – Kvasnica, Marcinko (C), Hrňa – Hrehorčák, Polanský (A), Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, Kofroň – Hladonik.
Klimeš – Baranka, O. Němec (A), Malec, Bartejs, Kowalczyk, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – K. Plášek, Plekanec, Kratochvíl – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, J. Hruška, Süss.

V úvodních minutách prvního přípravného utkání byla na hráčích Komety Brna vidět větší rozehranost z předchozích duelů. Hosté se častěji dostávali do blízkosti třinecké branky a ohrožovali brankáře Kváču. První větší šanci ale na svědomí měli domácí Oceláři. Milan Doudera ve vlastním pásmu zachytil Malcovo nahození a dlouhým pasem vyslal do úniku Erika Hrňu, který ale v nadějné šanci mířil nepřesně. Skóre se tak poprvé měnilo až v desáté minutě. Peter Mueller v rohu kluziště ukázal velký přehled, když proti dvěma bránícím hráčům dokázal milimetrovým pasem najít zcela nehlídaného Pavla Jenyše. Hostující útočník si zpracoval puk a nechytatelně propálil Kváču.

Obraz hry se v dalších minutách periody vyrovnával, hráči s drakem na prsou se častěji dostávali do útočných šancí, hra nabrala na dobrém tempu. Kotouč se pohyboval z jedné strany kluziště na druhou, oba brankáři museli likvidovat několik slibných pokusů soupeře. V úvodu šestnácté minuty David Kofroň ze středního pásma vyslal do akce Arona Chmielewského,, polský útočník střelou mezi Klimešovy betony rozveselil třinecké fanoušky a srovnal stav zápasu. V závěru třetiny pak mohl vedení na třineckou stranu strhnout Hladonik, ten ale v dobré pozici neuspěl.

Do druhé dvacetiminutovky aktivněji vstoupili Oceláři, domácí si hned ve druhé minutě třetiny vybojovali přesilovou hru, tu ale přes dostatek šancí využít nedokázali. Na druhé straně mohli v přečíslení zahrozit Plekanec se Süssem, nepřesný pas prvního jmenovaného ale celou akci zhatil. Pak nastala dvacátá osmá minuta a dvě přesné trefy domácích Ocelářů. Branku za Klimešovými zády nejprve podruhé v zápase Aron Chmielewski, za další půlminutu jej pak následoval Štěpán Novotný, který zužitkoval spolupráci s Jiřím Polanským.

Hra se rázem překlopila na jednu stranu, Oceláři byli podstatně aktivnější a častěji ohrožovali soupeřova brankáře. V čtyřiatřicáté minutě ještě Marian Adámek čtvrtou branku domácích nepřidal, o dvě minuty později ale Aron Chmielewski využil souhru s Michalem Kovařčíkem a přesnou střelou nad Klimešův beton zkompletoval hattrick. V závěru třetiny mohli skóre korigovat Lev a Plekanec, ani jeden ale ve své příležitosti neuspěl.

Do poslední části lépe vstoupila Kometa. Hosté se od úvodního buly dostávali do šancí, po třech minutách hry si navíc vybojovali přesilovou hru. Tu nádhernou střelou využil Petr Holík, který zužitkoval přesný pas Muellera. V sedmačtyřicáté minutě mohl další korekci stavu přidat Lev, jeho prudký pas ale Kváča dokázal vyrazit mimo svou branku.

Svůj faul mohl v padesáté minutě odčinit Marcinko, který se po Hrehorčákově akci dostal do slibné šance. Slovenský forvard ale z bezprostřední blízkosti napálil jen levou tyč Klimešovy branky. V minutě následující pak Kometa dostala domácí pod tlak, Kváča ale byl proti Holíkovi stoprocentní. S přibývajícími minutami se hosté čím dál častěji dostávali do blízkosti třinecké branky, Kváča ale dlouho držel vedení Ocelářů na rozdílu dvou branek. V poslední dvouminutovce si Kometa zahrála druhou přesilovku, kterou posílila odvoláním Klimeše na střídačku. Hosté se ale neprosadili a Marian Adámek lobem do prázdné branky stanovil končený stav utkání.

Marek Zadina (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "Nastoupili jsme v mladší sestavě, chceme totiž vidět kluky ve větším zatížení. Některé hráče nemusíme zkoušet, proto dnes odpočívali. Věřili jsme, že mladší kluci budou dobře bruslit, což se vyplnilo. První část byla zahřívací, v našem podání trochu kostrbatá, kluci se hledali. Prostřední část byla velmi dobrá, odskočili jsme ve skóre. V poslední třetině se Kometa chtěla dotáhnout, ale hru jsme si pohlídali. Byly tam nějaké chyby, ztráty puku na útočné modré, ale to se odstraní. V globálu hodnotím zápas určitě pozitivně."