Vyrovnaný duel zvládli lépe Oceláři a poskočili v tabulce!

04.01.2013 · Daniel Ježek
Přímým soubojem o druhé místo pokračovala extraliga v třinecké Werk aréně. Oceláři přivítali Zlín a pořádně se natrápili. Hosté se do konce první dvacetiminutovky ujali vedení, Slezané ale dokázali stav zápasu otočit a získat důležité tři body!
36.kolo, pátek 4.1.2013
Zlín
3:2
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Adamský (Květoň, Polanský), 28. Rákos (Květoň), 44. Bonk (Růžička, Zíb) - 3. Balaštík (Köhler, Leška), 9. Köhler (Leška). Rozhodčí: Hradil, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4372. Střely na branku: 28:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Hrubec - Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Roth, Kania, Galvas, Ovčačík - Růžička, Bonk, Varaďa - Rákos, Hudler, Květoň - Adamský, Polanský, Klimenta - Hrňa, Peterek, Orsava.
Horčička - Hamrlík, Valenta, Řezníček, Zámorský, Linhart, Šenkeřík, Kotvan - Balaštík, Leška, Kubiš - Holík, Čajánek, Veselý - Köhler, Melenovský, F. Čech - Šlahař, Fořt, Okál .

Souboj o druhou příčku tabulky začal ve vysokém tempu. Ze zápasu uplynuly necelé tři miuty a diváci ve Werk aréně viděli první branku. Hosté ze Zlína hráli přesilovku, tu dokázal vužít Jaroslav Balaštík, jenž uplatnil svůj důraz na brankovišti.

Vedení hostů ale nemělo dlouhého trvání. Oceláři se s vervou pustili do útoku a na konci čtvrté minuty srovnali stav. Třetí formace Ocelářů udělala vítr v hostující třetině, překvapivou střelou se prosadil Martin Adamský.

Slezané mohli své vedení navýšit v přesilovce ze sedmé minuty, Roth ale od modré trefil jen tyč. Hosté trestali. Chybné postavení domácích při vhazování dokázal potrestat Bedřich Köhler, který ujel všem bránícím hráčům a střelou nad rameno překonal gólmana Hrubce.

Hra se poté trochu uklidnila, největší rozruch přinesla poslední dvouminutovka první periody. Třinečtí si svou aktivitou vybojovali dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, tu ale zužitkovat nedokázali.

Druhá perioda nepřinesla takový rozruch, jako třetině předcházející, i tak ale bylo k vidění několik slibných pokusů. Srovnat stav mohl Polanský, ten ale Horčičku nepřekonal. Oceláři se tak srovnání dočkali až v osmadvacáté minutě. Květoň našel na brankovišti stojícího Daniela Rákoše, jenž dotlačil kotouč do branky.

V dalším průběhu dvacetiminutovky byli aktivnějším celkem hostující Berani, na Hrubce vyslali několik pokusů, strážce třinecké svatyně ale všechny šance zastavil. V závěru periody mohli Oceláři dokonat obrat skóre, gól Orsavy ale nakonec nebyl uznán pro vychýlení branky.

Do poslední třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu. Ten ale dlouho nevydržel. Oceláři se dokázali prosadit ve čtyřiačtyřiáté minutě, když na brankovišti dorazil kotouč do sítě Radek Bonk. V konečném zúčtování nakonec byla tato branka vítězná, neboť ať se hosté snažili jak chtěli, další gól do Hrubcovy sítě již nepřidali. Třinec – Zlín 3:2.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Bylo to vyrovnané utkání. Věděli jsme, že hosté budou mít dobře propracované střední pásmo, jenže jsme ze začátku moc nedodržovali to, co jsme chtěli hrát. Ale v průběhu zápasu se to zlepšovalo. Třetí třetina byla z těch tří nejlepší. Zaměřili jsme se na střední pásmo a dodržovali jsme pokyny. Měli jsme víc štěstí, ale to bylo důležité a jsem rád, že jsme se Zlínem na třetí pokus vyhráli.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Rozhodla podle mého názoru druhá třetina, kdy jsme měli spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Ve třetí třetině jsme dostali smolný gól. Myslím, že jsme v závěru byli herně lepší, ale nevyjádřili jsme to brankami. Spravedlivější by asi byla remíza.