Zkrat ve druhé třetině stál Oceláře další domácí body

21.10.2011 · Adam Sušovský
Znovu to nevyšlo. Ocelářům se v domácím prostředí nadále výsledkově nedaří. Tentokráte byl nad jejich síly ve Werk aréně Liberec. Třineckým nebyla nic na plat ani výrazná územní a herní převaha, branky totiž stříleli hosté. Třinec - Liberec 3:4.
14.kolo, pátek 21.10.2011
Liberec
3:4
Třetiny: 1:1, 0:3, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Květoň (Bonk), 43. Orsava (Rufer, Peterek), 60. Adamský (Kohn, Peterek) - 10. Krejčík (Kudrna, Nedvěd), 36. Krejčík, 37. Bárta (Dušek ), 40. Nedvěd (Trončinský, Bárta). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3 789. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
Francouz (41. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, Hořava, Davison, Bajtek - Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer.
Pinc - Čakajík, Hay, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, Kajínek - Kudrna, Nedvěd, Krejčík - Špaček, Vak, Klimenta - Bárta, Urban, Dušek - Kica, Bortňák, Vantuch.

Šlágr kola začali Oceláři s novým mužem v bráně. Důvěru mezi třemi tyčemi totiž dostal poprvé v ocelářském dresu brankář Pavel Francouz, který bude pod Javorovým působit na střídavé starty z prvoligového Ústí nad Labem.

Nováček v třinecké bráně od úvodních minut příliš práce neměl. V úvodu utkání se totiž vše podstatné dělo na opačné straně. Oceláři začali utkání aktivně a poměrně rychle se dostali i do vedení. V přesilové hře totiž prokázal nejlepší přehled před brankovištěm Květoň, který dokázal volný puk razantně dopravit do sítě. Psala se pátá minuta.

Třinecké branka nakopla a následovala celá řada velkých šancí domácích. Nepřesně si ale počínal několikrát Adamský, do dobré šance se marně dostával i David Květoň.

Liberci pak stačilo k vyrovnání málo. Jeden rychlý brejk v polovině třetiny a prakticky první pořádná střela na bránu, na kterou byl Francouz krátký. Švihem se z levé strany prosadil mladík Lukáš Krejčík.

Prakticky v podobném duchu se hrálo i další třetiny. Třinec bušil do pevně zavřených vrat liberecké obrany a přihlížel smrtící hostující produktivitě. Zatímco se Květoň bekhendem neprosadil stejně jako Polanský prudkým příklepem, mladík Lukáš Krejčík byl znovu stoprocentní.

V šestatřicáté minutě totiž zaskočil brankáře Francouze, když svým důrazem natřikrát protlačil odražený puk mezi jeho betony a nastartoval tím libereckou kanonádu, která během následujících tří minut rozhodla celé utkání.

Oceláři totiž kráce na to vyrobili v obraně velkou botu a Michal Bárta samostatný únik chladnokrevně zakončil. Hřebičku do rakve pak v poslední minutě prostřední části přidal kapitán Petr Nedvěd.

Třinec se přesto nevzdával, trenér Marek dodal svému týmu impuls přestávkovou změnou brankářů a zdálo se, že budou změny v třinecké sestavě platit, když Jakub Orsava důrazně najel do brankoviště a dopravil puk do sítě.

Jenže to bylo vše. Liberec začal poctivě bránit střední pásmo a držel Oceláře daleko od své brány. Diváci z Werk arény tak odcházeli už popáté v sezoně se smutnou náladou. Kontaktní branka Martina Adamského v třinecké power-play totiž přišla příliš pozdě.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Sehráli jsme podobné utkání jako s Vítkovicemi. Dneska jsme měli celé utkání výraznou převahu, ale zase je třeba ocenit i výkon Liberce, který hrál v obranné třetině velice důsledně. Nemůžeme hráčům vytknout, že by nepracovali, ale hokej se hraje na góly a to je naše bolest. Až na pár zápasů se s tím potýkáme celou sezonu.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Třinec byl aktivnější, ale neproměnil spoustu tutových šancí. My jsme naopak vytěžili z minima maximum. Takový někdy hokej bývá. Důležitá byla vyrovnávací branka na 1:1 a zlomový asi čtvrtý gól v přesilovce, který jsme dali v závěru druhé třetiny.