Junioři zakončili základní část prohrou

24.11.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenérů Juříka a Malíka proti Vsetínu nezachytili začátek zápasu a brzy prohrávali o dva góly. Krátce před koncem první třetiny sice snížil Nico Geidl, další zásahy už ale mladí Oceláři nepřidali a v základní hrací době svému soupeři podlehli 1:4. V nadstavbě se ovšem Třinec radoval. Díky dvěma faulům hostujícího týmu si hráči s drakem na prsou zahráli dvojnásobnou přesilovku a v ní vystřelil Ocelářům bonusový bod obránce Filip Krzak.
20.kolo, sobota 24.11.2018
Vsetín
1:4
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1 - N 1:0  Branky a nahrávky: 7. Geidl (Krzak, Homola), 63. Krzak (Tománek, Michálek) – 9. Frydrych, 12. Krupa (Petriska, Zeman), 25. J. Jenáček (Š. Jenáček, Ondračka), 60. Lukačka (Frydrych). Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Bartek. Vyloučení: 5:6, navíc Mikler (TRI) osobní trest na 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 34:34. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Ochman – Krzak, Šulák, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Králík, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Čmiel, Matěj, Macháček
Málek – Ondračka, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel. Frydrych

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Gólový účet sobotního utkání otevřeli hosté. Střelu Lukáše Frydrycha stačil Ochman pouze zpomalit a puk se kolem levé tyče došoural až za brankovou čáru. Následně si Vsetín zahrál v početní výhodě a opět udeřil. Po přihrávce Petrisky zakončoval z mezikruží Tomáš Krupa a napálil puk do třinecké sítě podruhé. V čase 16:47 bylo sníženo. V přesilové hře vyslal prudkou ránu Krzak a před brankou stojící Nico Geidl tečoval kotouč mimo dosah bezmocného Málka. O pár minut později mohlo být i srovnáno, Pastor ale svou individuální akci do úspěšného konce nedovedl.

A tak se po návratu z kabin ujali hostující mladíci znovu dvoubrankového vedení. Po přihrávce Šimona Jenáčka pálil Jakub Jenáček a puk z jeho hole skončil v Ochmanově síti.

V závěrečné části byl na ledě vidět zejména Klímek a jeho neúspěšné pokusy. Vsetínský útočník nejprve ztroskotal v brejku a vzápětí neuspěl ani sám před gólmanem. Domácí trenéři v závěru zápasu sáhli po power-play, risk bez brankáře ale potrestal střelou do prázdné branky Marco Lukačka.

V nadstavbě se příliš dlouho nehrálo. Vlastní chybu v obranném pásmu musel hasit Šimon Jenáček a po vyfasování dvouminutového trestu za hákování na ledové ploše přibyl čtvrtý hráč domácího týmu. O pár sekund později už bylo Ocelářů na ledě pět, když se úmyslným posunutím branky provinil Málek. V dvojnásobné početní výhodě se přesnou ranou prosadil Filip Krzak a zajistil svému týmu alespoň bonusový bod.