Junioři podlehli v derby Vítkovicím

29.10.2019 · Dominik Stošek
Třinečtí junioři nestačili v regionálním derby na Vítkovice a po sobotní prohře se Slavií musí skousnout další porážku. Oceláře trápila především velká nedisciplinovanost a možná také kvůli tomu podlehli regionálními rivalovi 2:6.
15.kolo, úterý 29.10.2019
Vítkovice
2:6
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:3, 1:2  Branky a nahrávky: 25. Adámek (Králík, Mikler), 44. Geidl (Čmiel, Vacula) – 6. Mrva (Bernovský, Fridrich), 22. Věntus (Potočný, Gebauer), 33. Kylnar (Vojtovič), 36. Potočný (Fridrich, Kunc), 42. Lednický (Kylnar, Potočný), 53. Zapletal (Bernovský, Kunc). Rozhodčí: Cabák - Hanzlík, Bartek. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 63. Střely na branku: 25:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:5.
Švančara – Jenáček, Vacula, Šulák, Adámek, Hrůzek – Havránek, Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Lipiansky, Čmiel, Matiaško, Plandor, Matěj, Králík
Dolíška – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus – Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič

V úvodních minutách zápasu se hrálo především před klecí Švančary, který měl hned plné ruce práce. Zapříčinila to přesilová hra, díky které se Vítkovice dostávaly mnohem častěji do zakončení. Oceláři sice početní převahu Vítkovic ustáli, avšak necelé dvě minuty po vypršení vyloučení si v čase 5:01 neuhlídali Jakuba Mrvu, jenž v mezikruží dostal pohlednou přihrávku od Bernovského a svou střelou k levé tyči prostřelil Švančaru.

Vstup do druhé třetiny se opět lépe povedl rivalovi z Vítkovic. V čase 21:18 využil početní převahu ránou od modré čáry Dominik Věntus, který prudkou střelou příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Tento náskok ale netrval dlouho a Ocelářům se podařilo najít rychlou odpověď. V čase 24:05 střílel z vrcholu levého kruhu Jakub Adámek a kotouč vyslaný z jeho hole zapadl do růžku Dolíškovy klece. Vítkovice obdržená branka ale nijak negativně neovlivnila. V 33. minutě se ve skrumáži před Švančarou dostal ke kotouči Jakub Kylnar a střelou ze zápěstí umístěnou mimo dosah třineckého brankáře, rozvlnil síť za jeho zády už potřetí. O necelé tři minuty později bylo na střídačce hostů ještě veseleji, když se v čase 35:31 z přečíslení dva na jednoho prosadil Matěj Potočný.

Třetí třetinu Oceláři zahájili po faulu Šuláka v závěru druhé třetiny ve čtyřech hráčích. Oslabení přečkali bez obdržené branky, avšak krátce potom, co se třinecký zadák vrátil na ledovou plochu, se vítkovická střídačka rozjásala už popáté. V čase 41:56 z mezikruží propálil Švančaru Vojtěch Lednický. Naši junioři však zabojovali a za odvahu byli v 44. minutě odměněni. Matouš Čmiel se s kotoučem dostal podél zadního mantinelu až za branku Vítkovic, odkud našel zcela volného Nica Geidla, jenž z první prostřelil Dolíška. Oceláře tato branka nakopla a vytvořili si množství příležitostí, které se jim ale nepodařilo využít. V 52. minutě usedl na trestnou lavici Przybyla a Vítkovice znovu udeřily. V čase 52:57, necelých deset sekund před vypršením trestu, zhodnotil přesilovou hru Filip Zapletal. Na jeho ránu z vrcholu kruhu Švančara nestihl zareagovat. Vítkovice si poté závěr utkání zkušeně pohlídaly a naše juniory už k žádnému snížení nepustily.