Junioři prohráli s Libercem i třetí zápas, ve středu budou odvracet vyřazení

05.04.2022 · Adam Sušovský
Třineckým juniorům v semifinále play off zatím nepomohl ani návrat na vlastní led, v Mini WERK ARENĚ prohráli s Libercem 1:6 a ve středu budou za stavu 0:3 na zápasy odvracet vyřazení.
SF3, úterý 5.4.2022
Liberec
1:6
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 29. Haas (Ramik) – 7. Gajda (Měchura, Hladík), 8. Jenčovský (Patzelt), 22. Měchura, 28. Nezbeda (Gajda, Šedivý), 52. Jansa (Zajíček, Hampl), 60. Zajíček. Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Hranoš, Veselý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 00. Diváci: 178. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
HC Oceláři Třinec: Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
Bílí Tygři Liberec: Král (Krátký) – Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Zajíček, Gajda

Semifinálová série extraligy juniorů se přesunula do Beskyd, ale ani to třineckým Ocelářům nepomohlo k prvnímu vítězství. V sérii tak prohrávají už 0:3 na zápasy a ve středu budou znovu na svém ledě odvracet konec sezony.

Do utkání přitom mladí Oceláři nestoupili špatně, už v prvním střídání si v těsné blízkosti branky vytvořil výbornou šanci Matěj, ale na Krále nevyzrál stejně jako zhruba o dvě minuty později. Ráz zápasu tak udaly momenty na přelomu sedmé a osmé minuty, Bílí Tygři totiž srazili domácí tým dvěma slepenými brankami. Nejprve se v čase 6:50 prosadil Petr Gajda, aby už v čase 7:23 lehkou tečí vedení navýšil Mikuláš Jenčovský.

Liberci vyšel i vstup do druhé třetiny, už na začátku 22. minuty Bílí Tygři vedli v Třinci 3:0. Z pravého kruhu se prudkou ránou prosadil Adam Měchura. Šanci vrátit Oceláře do hry měl o pár minut později Jobánek, ale ani nadvakrát kotouč za záda výborného Krále neprotlačil. A tak se znovu prosadili hosté, kteří ve 28. minutě díky přesilovkové trefě Lukáše Nezbedy odskočili už do čtyřbrankového trháku.

Oceláři na jeho trefu ještě dokázali zareagovat, dokonce už za necelou minutu. Gólově se prosadil Oskar Haas, který doklepl kotouč do sítě po velké šanci Ramika.

Ze strany Třince to ale bylo vše, domácí si ve druhé polovině zápasu v podstatě žádnou vážnější akci nevytvořili a hosté kontrolovali vývoj utkání. V 52. minutě navíc Filip Jansa zvýšil skóre na 5:1 a na konečných 6:1 pečetil výhru svého týmu v poslední vteřině zápasu Martin Böhman.