Vítězná série je u konce. Junioři padli se Zlínem

16.09.2022 · Šárka Kolková
Juniorský tým pod taktovkou hlavního trenéra Reného Muchy na vítězství z minulého týdne nenavázal. Domácí museli od začátku zápasu dotahovat a když už to začalo vypadat za stavu 2:3 nadějně, přišly další góly Zlína. Oceláři tak doma poprvé nezískali ani bod.
5.kolo, pátek 16.9.2022
Zlín
2:6
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:3  Branky a nahrávky: 11. Kozlík (Moškoř, Jobánek), 46. Moškoř (Šilar, Andrle) – 4. Chludil (Frömel, Burian), 26. Burian (Hamrla, Čechmánek), 26. Chludil (Frömel), 49. Ramert (Čechmánek), 53. Frömel (Čechmánek), 55. Marek (Dědek, Nábělek). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 53:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Kyselý, Buják, Andrle, Kareš, Hrůzek, Kremnický – Pánek, Bartoš, Kozlík, Hlávka, Šutý, Gerych, Spěváček, Holinka, Cedzo, Volas, Šilar, Moškoř, Jobánek
PSG Berani Zlín: Synek – Zavřel, Nábělek, Hamrla, Velikovský, Stuchlík, Špaňhel, Burian – Matušů, Frömel, Laciga, Babulík, Marek, Holba, Chludil, Dědek, Ramert, Pilát, Čechmánek, Heš

První třetina začala lépe pro hosty. Berani se ujali vedení již ve čtvrté minutě, když Lukáš Chludil zakončil z předbrankového prostoru. Domácí se ale nelekli a v čase 10:20 se dočkali vyrovnání. Matěj Kozlík zametl puk do sítě a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Na startu druhé části byl aktivnější Třinec, ten ale své možnosti nevyužil. A přišel trest. Během jediné minuty se prosadili Adam Burian s Lukášem Chludilem a Berani rázem vedli 3:1. O snížení na rozdíl jediné trefy se mohl postarat Gerych, ten ale v dobré šanci trefil jen tyč.

Na začátku třetí třetiny už Oceláři soupeřovu síť rozvlnili. V šestačtyřicáté minutě snížil Jan Moškoř na rozdíl jediného gólu. Sen o vyrovnání se ale rozplynul o čtyři minuty později, když Jan Ramert zametl puk pod Klimkovy betony. V čase 52:50 se navíc povedenou trefou pod břevno blýskl Šimon Frömel a o necelé dvě minuty později upravil konečný výsledek na 6:2 Richard Marek.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Bylo to urputné utkání s velkým množstvím šancí na obou stranách. Soupeř nám dal lekci z produktivity, ale zaslouženě. Byl v zakončení jednodušší, pohotovější a především důraznější. V situacích 1 na 1 poctivější a sebevědomější. Náš výkon měl dnes hluchá místa a soupeř trestal. Dnes měl soupeř větší vůli po vítězství. Gratuluji jim ke třem bodům. Zítra je nový den a budeme chtít předvést určitě lepší výkon."

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): "Jeli jsme pod Javorový s respektem, protože Třinec měl výborné výsledky před začátkem tohoto kola. Výsledek neodpovídá zápasu. Třinečtí stříleli a byli aktivní. My jsme měli výborného gólmana a byli jsme super produktivní. Výsledek je takový, ale hra tomu neodpovídala. Vyrovnaný duel s tím, že jsme byli šťastnější v zakončení."