46 ran, ani jeden gól. Junioři se střelecky trápí dál

07.03.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy v úterý vyrazili k dohrávce 46. kola do Plzně. A domů se vrací bez bodů. Na branku domácího týmu sice mladí Oceláři vyslali hned 46 pokusů, podruhé v řadě ale vyšli gólově i bodově naprázdno.
46.kolo, úterý 7.3.2023
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 12. D. Soukup (Borák, Dáňa), 20. Hodinář (Jiříček, Titlbach), 38. Borák (Kučera, Pešek), 60. Pešek (Hodinář, Kubíček). Rozhodčí: Hucl, Kosnar - Rubáš, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 41:46. Průběh utkání: 4:0.
HC Škoda Plzeň: Vondraš - Houdek, Jiříček, Buzek, Kubíček, Eichler, Hodinář, Cícha - Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Pešek, M. Soukup, Kučera, Benák, Titlbach, Kreuzman, Dáňa
HC Oceláři Třinec: Král - Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek, Zielinski - Gerych, Šutý, Pánek, Spěváček, Blaha, Kubiesa, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek, Mikula

Úterní zápas odstartoval v aktivním tempu. Jako první se do velké šance dostal domácí Dominik Soukup, který z prostoru mezi kruhy zazvonil na tyč. Oceláři pak ubránili oslabení a sami mohli udeřit, střela Jonáše Jobánka se ale stala kořistí lapačky Jakuba Vondraše. Následně už se skóre měnilo a to díky dvěma úspěšným dorážkám plzeňských hráčů Dominika Soukupa a Jana Hodináře.

Hned po 23 sekundách druhé části mohl snížit Jonáš Jobánek, proti tečované ráně se ovšem brankář indiánů přesunul včas. Přáno navíc Ocelářům nebylo ani vzápětí při hře pět na tři. Činit se pak musel zejména gólman Třince Jakub Král, který hned dvakrát v krátkém čase výborně zasáhl proti zakončujícímu Marku Soukupovi.

V polovině druhé části byl blízko kontaktní brance Robin Gerych, který z pravé strany pálil na vzdálenější tyč, plzeňský Jakub Vondraš se ale znovu stihl přemístit. Nedáš? Dostaneš. Po smolném odrazu puku zakončil pod horní tyč Matyáš Borák a poslal Plzeň do vedení 3:0.

Oceláři v dobývání domácí branky nepovolili ani v závěrečné části, střelecky ale selhali. Z brejku nejprve minul Tadeáš Hlávka, o čtyři minuty později zase mířil jen do středu branky Adam Kremnický. Patnáct sekund před koncem navíc přidal po kombinaci čtvrtý plzeňský gól Ondřej Pešek.

Dnes v 17:00 | Muži