Dorost podlehl Mladé Boleslavi až v prodloužení

26.11.2022 · Rostislav Niedoba
Druhým kolem pokračovala i v sobotu v Třinci nadstavbová část dorostenecké extraligy. Zatímco v pátek fanoušci sledovali gólové hody, v utkání s Mladou Boleslaví už jich tolik nepadalo. A mladí Oceláři se navíc znovu musí spokojit pouze s bodem, padli 1:2 v prodloužení.
A2, sobota 26.11.2022
Ml. Boleslav
1:2p
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 46. Blaha (Holub, Švančara) – 22. Kovář (Vojáček, Beran), 65. Lev (Kristek, Kubíček). Rozhodčí: Hranoš - Klimek, Frais. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Oceláři Třinec: Skácel – Byrtus, Mrtka, Ćmiel, Dravecký, Solowski, Holub, Blaha - Urbánek, Pohludka, Hebar, Švančara, Mikula, Weiss, Barna, Granečný, Ostřížek, Sajdok
BK Mladá Boleslav: Vystrčil – Kovář, Křivánek, Fišer, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Konobelj, Šindelář

Úvodní třetina utkání začala ve vlažném tempu, příliš oslnivý hokej nenabídla. Jakoby oba týmy měly v nohách ještě včerejší zápasy. Až na pár drobných příležitostí jsme žádné ofenzívní hody neviděli. Z průměrné šedi vystoupily dva závary v brankovišti, ale jinak se dal bezbrankový stav po první třetině považovat jako spravedlivý.

Druhá dvacetiminutovka už přece jen nějakou tu šanci přinesla. Velkou příležitost měl třinecký Pohludka, ale trefil jen tyč. Do vedení šli tak ve dvaadvacáté minutě hosté zásluhou obránce Davida Kováře, jenž překonal Skácela střelou mezi betony. Domácí se naopak ani s pomocí přesilových her prosadit nedokázali.

Ani třetí třetina obraz hry příliš nezměnila, přesto jsme ještě nějaké góly v zápase viděli. V šestačtyřicáté minutě vyrovnal přesnou střelou k tyči David Blaha. Chvíli na to se domácí radovali podruhé, ale nedovolený zákrok Ćmiela, který brance předcházel, vzal Ocelářům úsměv z tváře. O chvíli později se z gólu radovali i hosté, ale sudí tentokrát shledal v útočné snaze Boleslavi přihrávku rukou.

A tak se šlo do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že ani to vítěze tohoto utkání nepřinese. Až se do samostatného úniku dostal Jakub Lev, který dlouhou kličkou překonal Skácela.