Čtyři góly do sítě Dynama, tři body pro dorost

03.03.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka začali východočeský trip na výbornou. Na ledě Pardubic skórovali mladí Oceláři ve druhé polovině zápasu hned čtyřikrát a v nadstavbě si připsali čtrnácté vítězství.
A21, pátek 3.3.2023
Pardubice
1:4
enteria arena
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:2  Branky a nahrávky: 37. Bartoň (Kantor, Turena) - 31. Granečný (Pohludka, Rybnikár), 33. Sajdok (Blaha), 53. Pohludka (Byrtus, Mrtka), 59. Dravecký (Solowski). Rozhodčí: Trnka - Stacho, Bublová. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 49. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC Dynamo Pardubice: Antoš – Oliva, Vápeník, Švec, Kaštánek, Šmerda, Křečan – Andrushchenko, Bartoň, Turena, Kantor, Krčál, Lempach, Pražan, Úlehla.
HC Oceláři Třinec: Milota – Solowski, Mrtka, Ćmiel, Dravecký, Zielinski, Holub, Byrtus, Blaha - Hrček, Mikula, Granečný, Urbánek, Hebar, Rybnikár, Weiss, Pohludka, Sajdok

Třinečtí mladíci začali v pátečním zápase aktivně a na domácí branku hned v první třetině vyslali šestnáct střel. Na úvodní trefu si ale museli počkat. Jednu z největších šancí měl v oslabení obránce David Holub, který o kousek minul. V závěru první dvacetiminutovky zase musel dávat pozor Jakub Milota. Gólman Ocelářů si střelu Tadeáše Kantora mezi betony pohlídal a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé části nejprve Třinec ustál tři dobré příležitosti Pardubic. David Krčál naštěstí pro hosty při střele do odkryté části klece nedosáhl na puk, následně se na brankovišti neprosadil ani důrazný Tadeáš Kantor a rána Teodora Vápeníka pak skončila nad horní tyčí. V čase 30:17 už se skóre na světelné tabuli měnilo, do vedení šli Oceláři. Vojtěch Granečný dostal pas za obranu a zamířil přesně.

Pardubice pak mohly srovnat v přesilové hře po vyloučení Marka Ćmiela, namísto toho ovšem znovu udeřil Třinec. O druhý gól Ocelářů se postaral Tobias Sajdok, který využil zmatků před domácí bránou. Chvíli nato ale bylo sníženo, rychlý protiútok zakončil přesně Šimon Bartoň.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili třinečtí mladíci v přesilovce pět na tři, využít ji pro návrat do dvoubrankového vedení ale nedokázali. V čase 52:59 už Oceláře uklidnil Šimon Pohludka, který se prosadil přesnou ranou z mezikruží. Nervózní třetinu, ve které rozhodčí rozdal hned devět menších trestů, dohrávaly oba týmy ve třech a pardubičtí trenéři sáhli k odvolání brankáře. To jim ale úspěch nepřineslo. Prázdnou domácí klec trefil Vladimír Dravecký a stanovil konečné skóre na 4:1 pro Oceláře.