Junioři jsou v semifinále!

26.03.2023 · Martina Sikorová
Junioři se z Pardubic vrací jako semifinalisté! Rozhodl o tom nedělní zápas, ve kterém svěřenci trenéra Reného Muchy vyhráli 5:1 a získali tak postupový bod.
ČF4, neděle 26.3.2023
Pardubice
1:5
enteria arena
Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 52. Tomas (Hebek, Fiala) - 13. Haas (Ramik, Kozlík), 14. Šilar (Moškoř, Pospíšil), 31. Ramik (Haas, Hrůzek), 32. Cedzo (Buják), 51. Cedzo (Kareš). Rozhodčí: Micka, Glanc - Kotlík, Bohuněk. Vyloučení: 3:3, navíc Chabada (PCE) a Šutý (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5. Konečný sta série: 1:3.
HC Dynamo Pardubice: Červinka (29. Matěcha) - Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada - Pavlata, Helikar, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki
HC Oceláři Třinec: Klimek - Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek - Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Haas, Spěváček, Cedzo, Hlávka, Šilar, Kozlík, Jobánek

První větší šanci si ve čtvrtém čtvrtfinále vypracoval soupeř. V páté minutě zakončoval z dobré pozice Pavol Štetka, jeho pokus ale skončil v lapačce připraveného Jakuba Klimka. Skóre se tak poprvé měnilo až v čase 12:34, když přihrávku Michala Ramika zužitkoval Oskar Haas. To navíc nebylo ze strany Ocelářů vše. O 51 sekund později se z úhlu prosadil i Tomáš Šilar a Třinec rázem vedl o dva góly. Upevnit týmový náskok pak v samém závěru třetiny mohl znovu Oskar Haas, který byl sám před brankou, svou střelu ale poslal jen do hrudi soupeřova gólmana.

Zajímavé akce nabídla i druhá dvacetiminutovka. A jako první znovu hrozilo Dynamo, Jakub Klimek si ale s brejkem Dominika Pavlaty poradil. Na druhé straně zase nebylo přáno Tomáši Šilarovi, který u levé tyče netrefil odkrytou klec. Mrzet ho to dlouho nemuselo. V čase 30:41 se po individuální akci prosadil Michal Ramik a na něj hned vzápětí navázal Adam Cedzo, který zakončil přečíslení dva na jednoho. Pardubice sáhly ke změně brankářů a v následné přesilovce se málem dočkaly snížení. Proti střele Adama Fialy se ale vytáhl Jakub Klimek zákrokem lapačkou.

Třetí třetina odstartovala bitkou mezi třineckým Patrikem Šutým a pardubickým Ondřejem Chabadou, za kterou si oba kohouti vysloužili větší tresty. Necelých deset minut před koncem pak padly i další dva góly. Na 5:0 pro Oceláře nejprve po parádní sólové akci zvýšil Adam Cedzo, na domácí straně vzápětí rychlý protiútok zakončil Radek Tomas. Víc už se v Pardubicích nestalo a svěřenci trenéra Reného Muchy tak po závěrečné siréně mohli slavit postup do semifinále.