Další nezdar v přípravě, Oceláři podlehli trenčínské Dukle

06.09.2011 · Daniel Ježek
Již ke druhému měření sil v přípravných kláních se proti sobě postavili celky z Třince a Trenčína. Svěřenci trenérů P. Marka a B. Kopřivy sice vstřelili první branku, nakonec ale podlehli týmu ze Slovenska v poměru 3:4.
přát., úterý 6.9.2011
Trenčín
3:4
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Adamský (Peterek, McGregor), 35. Kohn (Hrabal, Zíb), 41. Adamský (McGregor, Seman) - 18. Kováč, 25. Mikula (Melichárek), 40. Tybor (Kopecký, Gašparovič), 42. Lelkeš (Mikula).. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Hamerlík (41. Vojtek) - Hrabal, Zíb, Hudec, Lojek, Seman, Richter, Pavlík - Havel, Kohn, Bonk, McGregor, Peterek, Adamský, Hampl, Hrňa, Polanský, Chovan, Orsava, Marosz, Květoň
Kováč - Imrich, Bolf, Stindl, Hlubuček, Chovan Mar., Gábriš, Trefný, Bednár - Lelkeš, Mikula, Šťastný, Tybor, Filo, Melichárek, Koložváry, Gašparovič, Daňo M., Kopecký, Ďuriš, Sojčík

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ti, ačkoli byli přibržděni oslabením, se jako první dokázali gólově prosadit. O první branku zápasu se v šesté minutě postarali Jan Peterek a Martin Adamský, který doklepával kotouč do zcela odkryté branky hostů. Další šance na vstřelení gólu měli na svých holích McGregor, Hudec nebo hostující Filo. Ve všech případech se parádními zákroky blýskli oba gólmani.

Když už se zdálo, že první třetina skončí vítězstvím Ocelářů, stalo se téměř nemožné. Domácí, kteří měli signalizovanou výhodu, si totiž dali vlastní branku. Gól byl nakonec připsán brankáři Dukly Vladimíru Kováčovi.

Tento kuriózní moment nakopl hosty k obratu skóre. Vedoucí branku Trenčína vsítil Ondrej Mikula, který zcela osamocen překonal brankáře Hamerlíka střelou mezi betony. Oceláři po inkasované brance zvýšili aktivitu, vyrovnání jim to ale přineslo až za dalších deset minut.

V přesilové hře se kotouč dostal k Josefu Hrabalovi, který geniálním pasem našel čepel Ladislava Kohna. Ten pak měl snadnou práci v podobě doklepnutí puku do odkryté části branky. Hosté se ale nechtěli smířit s vyrovnaným stavem a uštědřili domácím velkou psychickou ránu. Doslova gól do šatny vsítil Radoslav Tybor, jenž necelých pět vteřin před vypršením čyřicáté minuty potřetí překonal brankáře Hamerlíka.

Vedení hostujícím vydrželo přesně minutu a 5 vteřin. Po odehrané jedné minutě z poslední periody se podruhé v utkání prosadil Martin Adamský, který tak opět srovnal stav. Za dalších patnáct vteřin už Dukla zase vedla. Richard Lelkeš dostal před střídajícím Vojtkem příliš mnoho času a prostoru, který bez problému přetavil ve čtvrtou branku svého celku.

Oceláři se ještě do konce zápasu mohutně snažili vyrovnat, k dispozici měli i trestné střílení. Nakonec se to svěřencům trenérů Marka s Kopřivou nepovedlo. Třinec - Trenčín 3:4.