Devítibranková salva sestřelila Zlín

07.09.2010 · Daniel Ježek
V posledním domácím zápase letní přípravy si Oceláři s chutí zastříleli. V ofenzivně laděném utkání to odnesli Berani ze Zlína. Třinečtí jim na cestu do valašského kraje přibalili devět branek.
přát., úterý 7.9.2010
Zlín
9:4
Třetiny: 2:0, 4:3, 3:1  Branky a nahrávky: 7. Cartelli (Adamský), 13. Květoň (Polák, Zíb), 23. Varaďa (Vágner), 24. Květoň (Kohn), 34. Růžička (Polák, Květoň), 39. Polák (Varaďa), 54. Hrabal (Růžička, Kohn), 58. Adamský (Peterek, Cartelli), 60. Peterek (Polanský, Cartelli) - 26. Balaštík (Linhart, Kohler), 27. Hamrlík, 40. Balaštík (Leška), 47. Hamrlík (Kohler, Linhart). Vyloučení: 3:7, navíc Köhler(Zln) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 653. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 9:4.
Duba (41. Vojtek) - Hrabal, Zíb, Seman, Cartelli, Lojek, Vágner, Hudec, Těljukin - Růžička, Květoň, Kohn - Adamský, Peterek, Mičulka - Polák, Bonk, Varaďa - Hampl, Polanský, McGregor.
Sedláček (45. Štůrala) - Švrček, Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Valenta, Ondráček, Balán, Balaštík, Čech, Köhler, Vlach, Kubiš, Leška, Záhorovský, Sivák, Důras, Sýkora.

V posledním domácím zápase letní přípravy hostili Oceláři PSG Zlín. Byl to již druhý vzájemný zápas těchto dvou celků. V prvním vyhráli třinečtí 6:5 po samostatných nájezdech.

Úvodní třetinu ovládli domácí hokejisté. Od úvodního buly tlačili svého soupeře, kterému povolili jen ojedinělé příležitosti. Na začátku dějství se ke střele dostal Köhler, který však minul bránu. O necelou minutu později mohl otevřít skóre ocelář Mičulka, který se po přihrávce Peterka dostal do nadějné situace, jenže v posledním okamžiku mu kotouč sjel z hokejky. V 5. minutě dostali domácí možnost první přesilovky, ve které se ale nemohli prosadit před brankáře hostů. Pár vteřin po ukončení početní výhody však Sedláček nezkrotil nahození Maria Cartelliho, a tak šli domácí do vedení. Po vstřelené brance se domácí ještě více nabudili, ale nedokázali překonat obranu hostů. To se jim podařilo až o 5 minut později, když se usadili v útočném pásmu a roztočili hokejový kolotoč. Po přihrávkách Zíba a Poláka se ke střele dostal David Květoň, který přesnou střelou do horního rohu nedal Sedláčkovi žádnou šanci. Po druhé inkasované brance otevřeli hosté hru a tlačili se více do útoku. Z toho pramenily také chyby hostů. Po nahození Hrabala od modré kotouč tečoval Květoň, který minul jen o pár centimetrů horní roh zlínské branky.

Ve druhé třetině nastaly brankové hody. Již po dvou minutách prostřední části se prosadil Václav Varaďa, který vzal zcela volný puk a zametl ho za záda Sedláčka. O necelou minutu později zvýšil náskok Ocelářů na čtyři branky David Květoň, který po chybě hostujících obránců tvrdou ranou propálil Sedláčka. Ve 25. minutě dostali hosté možnost přesilovky, kterou dokázali využit. Zasloužil se o to Jaroslav Balaštík, který pohotovou tečí překonal Tomáše Dubu. Za další půlminutu se skóre zápasu opět měnilo. Zásluhou Martina Hamrlíka hosté snížili náskok domácích. Po této brance se hrálo ve středním pásmu, oba týmy se snažily dobít útočné pásmo. Ve 32. minutě byl vyoučen hostující Hamrlík a také domácí dokázali využít početní výhodu. Postaral se o to Martin Růžička, který po přihrávce Poláka propálil bezmocného Sedláčka. Další gól padl o necelých 5 minut později, když ujel hostující obraně Václav Varaďa, předložil bekhendem Vojtěchu Polákovi, kterému stačilo jen nastavit hůl, aby tečoval puk do brány. Později ještě mohl zvýšit náskok domácích Kohn, který se snažil tečovat nahození Růžičky. S touto tečí si hostující brankář poradil. A tak udeřili hosté. Jmenovitě Jaroslav Balaštík, který se dokázal prosadit po rychlém protiútoku. Do konce druhé části se již nic neudálo a tak mužstva šly do šaten za stavu 6:3 pro domácí borce.

Do závěrečné části nasadili trenéři Marek s Kopřivou do branky Martina Vojtka, který se předvedl ve výborném světle proti akci hostů 2 na 1, když vyrazil střelu Vlacha. V dalším průběhu byli lepší domácí, kteří se nastěhovali do pásma hostů, ale žádnou větší příležitost z toho nedokázali vytěžit. Ve 46. minutě byl vyloučen za podražení domácí Bonk. Následnou přesilovku dokázali hosté využít po necelé minutě, když od modré pálil Linhart, jeho střelu vyrazil Vojtek jen na volného Martina Hamrlíka, pro kterého nebyl problém zamést puk za ležícího Vojtka. Za necelé čtyři minuty dokázali domácí totéž, co hosté. Početní výhodu po krásné souhře celé útočné formace využil Josef Hrabal, pro kterého nebyl problém doklepnout puk do odkryté klece. Po této brance se zlínský odpor definitivně zlomil, ojedinělé šance Beranů zastavil pohotový Vojtek. Domácím to však nestačilo a ještě zvýšili náskok. Na 8:4 zvyšoval opět v přesilovce po krásné akci na jeden dotek Martin Adamský, který se přesně trefil do dolního rohu Štůralovy branky. Na konečných 9:4 upravil tři vteřiny před koncem utkání kapitán Ocelářů Jan Peterek, kterého našel perfektní zadovkou Polanský.

Poslední přípravný zápas čeká Oceláře v úterý 14.9., když zajíždějí na led moravského rivala z Vítkovic.

Zdeněk Venera, PSG Zlín:

Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, mají spoustu šikovných útočníků. Dokázali efektivně trestat naše chyby. V defenzivní činnosti to dnes bylo z naší strany špatné. Snad dnešní utkání bude pro náš tým poučením a varováním před extraligovým startem.

Břetislav Kopřiva, HC Oceláři Třinec:

Dnešní zápas nás potěšil nejen výsledkem, ale i herním projevem. Velmi dobře zahrála první pětka, výborně se nám povedly přesilové hry. Pochopitelně mám radost z vysoké úspěšnosti v útoku, ale jsem si plně vědom, že v obranné činnosti máme stále rezervy.