Druhá výhra! Těsný duel rozhodl kapitán Vrána

20.03.2022 · Daniel Ježek
Necelých čtyřiadvacet hodin od konce první čtvrtfinálové bitvy se Oceláři opět postavili na led WERK ARENY. Druhý duel nabídl podobný průběh, jako zápas číslo jedna. Slezany v závěru druhé třetiny do vedení v přesilovce poslal Andrej Nestrašil, hosté ale pak velmi šťastně vyrovnali. Rozhodnutí nakonec zařídil Petr Vrána, kapitán tak svému týmu zajistil vedení 2:0 v sérii.
ČF2, neděle 20.3.2022
Vítkovice
2:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 40. A. Nestrašil (Svačina, Kundrátek), 54. P. Vrána (Martin Růžička, Zahradníček) – 50. Flick (Jakub Stehlík, R. Pedan). Rozhodčí: O. Hejduk, Pilný - Brejcha, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 965. Střely na branku: 37:24. Zblokované střely: 18:10. Hity: 10:8. Vhazování: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Stav série: 2:0.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Svačina – Chmielewski, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
HC Vítkovice Ridera: Stezka – A. Solovjov, R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, P. Koch, L. Kovář – Bernovský, Marosz, L. Krenželok (C) – Lakatoš, J. Hruška (A), Fridrich – M. Kalus, Flick, Bitten – Lednický, Chlán, Dej – Guman.

Oceláři vstoupili do druhého čtvrtfinálového utkání v identické sestavě, jako do úvodní bitvy. Hned od úvodního střídání hráči s drakem na prsou dostávali Vítkovice pod tlak, na konci první minuty pak byl Michal Kovařčík velmi blízko k otevření skóre, jeho bekhendové zakončení ale Stezka zastavil. Hra se následně vyrovnala, šance byly k vidění na obou stranách, oba gólmani ale podávali spolehlivý výkon.

Ostravané se do první vážnější šance dostali až ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky. Hosté mohli využít drobného zaváhání třineckých hokejistů, z pravé strany zakončující Marosz ale pouze nechal vyniknout brankáře Kacetla. V šestnácté minutě se pak šance urodily na obou stranách. Marinčinovu vyraženou střelu před Stezkou neúspěšně dorážel Dravecký, na druhé straně pak v přečíslení Lednický nepřesně hledal Deje. A když se v závěrečné minutě neprosadil ani Doudera, šlo se do kabin s bezbrankovým stavem.

Prostřední část hry byla v režii třineckých hokejistů. Oceláři se častěji dostávali do větších šancí, dlouho ale nemohli najít recept na překonání gólmana ostravského celku. Ve dvacáté čtvrté minutě to zkoušel Vrána, Stezkovi sice kotouč propadl, puk ale jen těsně minul pravou tyč. Hned vzápětí pak s tečí Musilovy střely neuspěl Růžička. O dvě minuty později na Stezku dotírali bratři Kovařčíkové, Ondřej ani Michal ale kotouč do sítě nepropasírovali.

V polovině duelu na trestnou usedli Marcinko s Bittenem, při hře ve čtyřech na obou stranách Nestrašil orazítkoval tyč vítkovické klece. V sedmatřicáté minutě naopak zahrozili hosté. Třinečtí propadli ve středním pásmu, Fridrich se tak dostal do samostatného úniku. Hostující útočník to zkusil střelou na Kacetlovu vyrážečku, gólman Ocelářů zůstal neprůstřelný. Z protiakce následně mohl udeřit Michal Kovařčík, Stezka ale jeho pokus vytěsnil na horní tyč branky.

V samotném závěru třetiny dostali Oceláři soupeře pod obrovský tlak, ze kterého Slezané vybojovali první přesilovou hru. Ta nakonec trvala pouhé čtyři vteřiny, domácí ukázkově sehráli situaci po buly, kdy si Svačina od modré sjel na Kundrátkovu přihrávku a rychlou předávkou do brankoviště vyzval ke skórování Andreje Nestrašila. Oceláři tak sedm vteřin před vypršením čtyřicáté minuty šli do vedení.

Dvě a půl minuty po startu závěrečné dvacetiminutovky mohl vedení domácích zdvojnásobit Erik Hrňa, jehož do úniku chytrým pasem vyslal Svačina. Hrňa zkusil střelu na Stezkovu lapačku, kotouč ale letěl příliš vysoko. Ve čtyřicáté osmé minutě fauloval Marinčin, hosté tak hráli svou první přesilovku v utkání. Tu nakonec Ostravané proměnili ve vyrovnávající branku tři vteřiny před jejím koncem, byť se po celou dobu výhody nedostávali do větších šancí. Vítkovičtí měli obrovský kus štěstí, kdy se Stehlíkovo nahození odrazilo od mantinelu před opuštěnou branku, když Kacetl vyjel k zadnímu hrazení puk dál rozehrát. Robert Flick měl velmi jednoduchou práci.

Oceláři tak rázem museli myslet i na útok, vyrovnaný stav nakonec vydržel něco málo přes čtyři minuty. Martin Růžička nejprve nepřesně tečoval bombu Zahradníčka, třinecký snajpr ale vybojoval kotouč zpět, objel branku a naservíroval puk Petru Vránovi. Kapitán Ocelářů nadvakrát překonal brankáře Stezku a vrátil Slezanům vedení.

Hosté ale mohli okamžitě srovnat. Dvojice Flick – Guman chtěla využít zaváhání třinecké defenzívy, druhý jmenovaný ale nadvakrát Kacetla nepřekonal. Pojistku za domácí pak mohl ve slibné akci přidat Hrňa, třinecký útočník ale ani tentokráte Stezku nepřekonal. Vítkovice ještě v samotném závěru zkusily hru bez brankáře, v posledních deseti vteřinách pak Ostravané zkoušeli srovnat pokusy Lakatoše, Stehlíka a Fridricha. Kacetl ale další kotouč za svá záda nepustil a Oceláři se v sérii ujali vedení 2:0 na zápasy.