Druhý zápas v CHL Ocelářům nevyšel, Stavangeru podlehli 4:5

23.08.2014 · Daniel Ježek
Po dvou dnech opět Oceláři Třinec sehráli zápas v rámci Champions Hockey League. Po demolici Bernu Slezané na svém ledě přivítali norský Stavanger, tentokráte se jim však tak dobře nevedlo. Zápas plný zvratů nakonec vyhrál hostující tým poměrem 5:4.
2. CHL, sobota 23.8.2014
Stavanger
4:5
Třetiny: 1:1, 2:3, 11  Branky a nahrávky: 15. Polanský (Linhart), 31. Matuš (Roth), 34. Zíb (Polanský, Trončinský), 43. Matuš (Trončinský) – 6. Plastino (Dahl-Andersen, Soares), 25. Kissel (Daoust, Dahl-Andersen), 28. Soares (Veideman), 32. Dahl-Andersen, 56. Plastino (Kissel, Hallem). Rozhodčí: Konc (SVK), Šír - Brejcha, Scuhánek (všichni ČR). Vyloučení: 9:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 875. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.
Hrubec (Svoboda) – Roth, Klesla (C), Trončinský, M. Doudera, Linhart, Nosek, Zíb – Dravecký, Kreps, Plíhal – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Rufer – Jašek, Matuš, Hrňa – Kindl.
Holm (Smith) – Solberg (A), Plastino, Hjelm, Veideman, Mostue, Rokseth – Dahl-Andersen, Forsberg, Soares – Kissel, Daoust (A), Kristiansen – Trettenes, David, Lorentzen – Roste Fossen, Hoygard, Huse – Hallem (C), Balcers.

Oceláři ve druhém domácím zápase přivítali celek z Norska – Stavanger Oilers. Úvodní minuty utkání ale pro Slezany nedopadly dobře. Již v šesté minutě se hosté dostali do vedení. Dahl-Andersen namazal na modré stojícímu Nicku Plastinovi, který z první propálil nic nevidícího Hrubce.

Hráči s dráčkem na prsou se do hry dostali pomocí přesilovky z desáté minuty, tu ale svěřenci trenéra Kalouse ještě využít nedokázali. Fanoušci Ocelářů se tak gólové radosti dočkali až v minutě patnácté. „TOP scorer“ Jiří Polanský převzal kotouč ve vlastním pásmu, projel skrz celé kluziště a blafákem do bekhendu překonal brankáře Stavangeru – 1:1. Ještě do první přestávky mohl vedení na stranu domácích přechýlit Irgl, ani jedna z jeho střela ale nemířila přesně.

Po dvougólové první třetině se v periodě prostřední dostavily gólové hody. WERK arena viděla celkem pět branek. Po nervózním vstupu do druhé dvacetiminutovky, který poznamenaly fauly na obou stranách, se v dvacáté páté minutě přesně trefil hostující Dan Kissel. Jeho pokus nešťastně tečoval obránce Linhart, Hrubec nedokázal zareagovat na změnu směru.

Stavanger pokračoval v aktivitě, zahrál si i přesilovku čtyři na tři. A v té se hosté dokázali prosadit. Josh Soares měl dostatek času a prostoru na to, aby potřetí propálil Hrubce. Oceláři ale na gól norského týmu dokázali rychle zareagovat. Po dalších třech minutách se stav opět měnil, to když síť Holmovy branky parádní střelou rozvlnil Radim Matuš - 2:3.

Hned vzápětí mohl skóre srovnat Dravecký, jeho teč Linhartovy střely ale přesná nebyla. A tak se opět radovali hosté. Třicátá druhá minuta – branka Christiana Dahl-Andersena. Hostující forward zachytil chybnou rozehrávku domácího týmu a bekhendem překonal bezmocného Hrubce.

Slezané dokázali rychle zareagovat i na čtvrtý gól Stavangeru. Orsava sice Holma překonat nedokázal, v další minutě už domácí tým slavil. Polanský namazal Lukáši Zíbovi, který dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:4. V závěrečných minutách druhé části ještě Oceláři mohutně dotírali na hostující branku, na další zásah si ale museli počkat do třetiny poslední.

Necelé tři minuty od začátku posledního dějství se podruhé v zápase prosadil Radim Matuš. Podobně jako v prvním případě Matuš zvolil střelu z dálky, také tentokrát mířil přesně – 4:4! Vyrovnání nalilo Slezanům do žil novou krev, obrana Stavangeru měla co dělat, aby držela nerozhodný stav. Na hostující branku dotírali Hrňa, Polanský či Irgl, jejich snaha ale byla marná.

Ke slovu se tak opět dostali hosté z Norska, jejich pátá branka se v konečném součtu už jeví jako vítězná. V padesáté páté minutě ještě Trettenes Hrubce nepřekonal, za dalších třicet vteřin už Stavanger zvedal ruce nad hlavu. Nick Plastino vyslal další ránu od modré, Hrubec měl zakrytý výhled a nemohl nic dělat – 4:5. Oceláři se ještě v závěru zápasu pokusili o srovnání, zkusili i power-play. Vyrovnat se už jim ale nepovedlo. Oceláři – Stavanger 4:5.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Bylo to hodně bruslivé utkání, hrálo se nahoru-dolů. V náš neprospěch určitě promluvily přesilovky soupeře, kdy jsme inkasovali čtyři branky. Celý zápas jsme potom museli dotahovat ztrátu, což nás stálo spoustu sil. Musím ovšem pochválit tým, že dřel až do konce a snažil se vývoj otočit. Bohužel nás ale srážela do kolen oslabení.