Junioři rozdrtili Slavii 6:1

05.11.2021 · Patrik Stankov
Páteční večer v Třinci patřil hokeji. A-tým si poradil s Kladnem 2:0, to junioři si v rámci 16. kola poradili na půdě mini WERK ARÉNY se Slavii Praha 6:1. O vítězství rozhodla druhá třetina, kdy se domácí hokejisté rychlými góly ujali vedení 3:0, které ještě dokázali navýšit. Dvěma brankami se na vítězství podíleli Moškoř s Ullrychem, po jednom se pak zapsali Matěj a Ramík.
16.kolo, pátek 5.11.2021
Slavia Praha
6:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 3:0, 3:1  Branky a nahrávky: 23. Ramik (Haas, Pětník), 28. Ullrych (Jobánek, Haas), 30. Moškoř (Kozlík), 50. Matěj (Ramik), 50. Ullrych (Haas, Jobánek), 53. Moškoř (Wardas) – 52. Slavíček (Matuška) . Rozhodčí: Mrkva – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 84. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Buják, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek
HC Slavia Praha: Volevecký – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Špinka, Kluch, Klatt – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Slavíček, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Tomas, Jokl

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Do první třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté. V 3. minutě to byl Haas, který se dostal až před Voleveckého, jenž jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče. Na druhé straně vystrašil hlouček domácích fanoušků Slavíček, kterému v jasné šanci zhatil oslavy obránce Andrle. Po zbytek třetiny se oba celky potácely s nepřesnostmi a na světelné tabuli tak po dvaceti minutách svítilo nerozhodné skóre.

To druhá třetina měla zcela odlišný spád. Po dvou a půl minutách se úvodní tlak domácích vyplatil. Po krásné souhře na ose Haas – Ramík se druhý jmenovaný dostal až před Voleveckého a krásnou střelou k pravé tyči rozjásal arénu poprvé. Jestliže byl někdo klidný, byl to Jobánek. Ten ukázal přehled na kluzišti a místo střely krásně uvolnil do gólovky Ullrycha, a ten střelou z první navýšil skóre na 2:0. Skvělá kombinační hra nadále školila hostující obranu, která si s tlakem nevěděla rady. Třetí branku doklepl Moškoř do prázdné brány. Následné zlepšení hostující hry a několik vyslaných střel však dokázal domácí strážce svatyně zneškodnit a do třetího dějství se šlo za stavu 3:0.

V tom se od úvodních minut rozjela hra plná agrese, když se za hrubost vylučovalo hned 6x. A kdo těžil z této nervozity byli znovu domácí. V čase 49:29 se skvěle odvedenou práci za bránou blýskl Ramík, který vybídl ke skórování Matěje, jenž se z mezikruží povedenou střelou kolem betonu nemýlil. Uběhlo 12 vteřin a diváci viděli další změnu stavu. Hostující Volevecký neměl nárok na povedenou střelu Ullrycha. Na ledě se střídaly bitky a vstřelené góly. Ve hře 4 na 4 smazal čistý štít domácího brankáře Slavíček a upravil skóre na 5:1. Po vyhozeném puku Andrleho šli hosté do početní výhody. To však rozjetým Ocelářům nedělalo žádný problém a povedenou individuální akcí se blýskl Moškoř, který upravil skóre na konečných 6:1.

Oceláři tak dokázali na domácím ledě rozstřílet pražskou Slavii 6:1 a připsali si další důležité tři body do tabulky. Již zítra budou moci přidat další body, když od 12:00 přivítají v mini WERK ARÉNĚ výběr Jihlavy.