Mečbol získali s grácii a přehledem: Třinec - Litvínov 6:1!

12.03.2011 · Adam Sušovský
Veledůležitý pátý zápas série Oceláři získali s velkou bravurou. Třinečtí od prvních minut ovládali zápas a zaslouženě smetli Litvínov 6:1. Díky vysoké výhře tak získali první mečbol, který mohou proměnit již v pondělí na ledě Benziny, kam se celá série naposledy přesouvá!
ČF5, sobota 12.3.2011
Litvínov
6:1
Třetiny: 2:0, 2:0, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Lojek (Růžička, Hudec), 15. Kohn, 25. Květoň (Polák, Zíb), 39. Varaďa (Růžička), 41. Růžička (Varaďa, Bonk), 43. Polanský - 59. Jánský (Jareš, Jenáček). Rozhodčí: Šír, Šindler - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:11, navíc Vopat (Litvínov) 10 + DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4859. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 6:0, 6:1. Stav série: 3:2.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek - Růžička, Bonk, Varaďa - Kohn, Peterek, Adamský - Květoň, Polanský, Polák - Orsava, McGregor, Hrňa - Zagrapan, Richter.
Volke - Černošek, Martinka, Stříteský, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš - Trávníček, Vopat, Bojer - Lukeš, Kubinčák, Hübl - Jenáček, Jánský, Kracík - Gerhát, Heinisch, Majdan - Zíma.

Litvínov přijel do Třince s ambiciózním plánem. Jeho nabuzení po domácí dvojvýhře ale rychle opadlo. Oceláři od úvodních minut ovládali zápas a Benzinu do šancí pouštěli jen sporadicky. Pokud bychom měli vyjmenovat příležitosti Litvínova, postačily by nám klidně prsty na jedné ruce.

Hosté se poprvé dostali do šance v 11. minutě, kdy se mezi kruhy objevil Jareš. Jeho rána ale skončila těsně vedle. Druhá vážnější akce Chemiků se datuje až do druhé poloviny zápasu, kdy Trávníček z bezprostřední blízkosti tečoval Vopatovu ránu jen do betonu Hamerlíka.

Mezitím úřadovali Oceláři a hostující obránci, kteří kupili jednu minelu za druhou. U střely Martina Lojka, jenž u pravé tyče otevřela skóre zápasu, ještě jen nevěřícně přihlíželi, na druhé brance domácích už ale měli lví podíl. Na modré čáře totiž Ladislav Kohn přečetl myšlenku Guly, obral ho o puk a samostatný únik zakončil nekompromisně do levého růžku.

Také třetí branka Třince vyplynula z nedostatečné pozornosti litvínovské obrany. U pravého mantinelu totiž zabojoval Vojtěch Polák, který se dostal do úniku, ale zachoval chladnou hlavu a a našel před bránou volného Davida Květoně, jenž z první břinknul puk potřetí za Volkeho záda.

V tu chvíli už Oceláři jasně dominovali. Dobrým pohybem se prezentovala i čtvrtá formace, která se do hry dostala až na konci první třetiny. Hrňa se ale kolem tyče obtáčel kolem ležícího Volkeho marně.

Ke slovu se tak dostal Václav Varaďa. Třinecký matador poprvé v sérii zvedl ruce nad hlavu pro oslavu svého gólu. Příčinou byla obrovská chyba Černoška a chladná hlava Martina Růžičky. Nejlepší střelec Třince totiž zvedl hlavu a sám před Volkem podal na zlatém podnosu puk pro Varaďu, jenž napálil o břevno touš do prázdné brány.

Do poslední třetiny nastoupil v bráně hostů Jaroslav Hübl, ale dlouho čisté konto neudržel. V čase 40:16 propustil hned první střelu. Do pravého růžku mířil přesně tentokráte Martin Růžička, který si sjel na levý kruh.

Do trojice chybujících hráčů Benziny se přidal i Radim Skuhrovec, který svou rozehrávkou o dvě minuty později našel jen hůl Jiřího Polanského. Zkušený centr se zastavil, napřáhl a od pravé tyče vstřelil třineckou šestku.

V tu chvíli začali hrát Oceláři na krásu. Krásnými kombinacemi si vypracoval šanci Bonk, Orsava i Lukáš Zíb, ale Hübl již znovu gumu z brány lovit nemusel. Skóre zápasu tak uzavřel jemnou tečí pod břevno Peter Jánský. Peter Hamerlík přišel o čisté konto jen minutu a půl před koncem zápasu.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Soupeř dneska začal agresivněji, vytvořil tlak, ze kterého plynula naše vyloučení. Třinec nabídnuté přesilovky zužitkoval anavíc jsme dostali góly, na které jsme jim sami nahráli a výsledek je takový, jaký je.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec)
Dnes to byl týmový výkon, všechny pštky hrály s velkým úsilím. Výsledek samozřejmě nemůžeme přeceňovat. Litvínov zde zase ukázal momenty, kdy nás přetlačil a musíme se tím znova zabývat, protože zdaleka není rozhodnuto a série pokračuje. Samozřejmě jsme rádi za vítězství.