Oceláři berou z fantastického utkání s Tygry tři body!

20.10.2019 · Michal Samiec
To byl panečku mač! Oceláři Třinec a Bílí Tygři Liberec v prvním střetnutí od jarního finále nabídli divákům ve Werk areně naprosto parádní podívanou – oba týmy předvedly nadstandardní výkon, ale nakonec se radovali Oceláři. Ti porazili Liberec o tři branky a nabídli fanouškům skvělý zážitek!
12.kolo, neděle 20.10.2019
Liberec
5:2
WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Marcinko), 26. M. Kovařčík (M. Stránský, Krajíček), 27. Adamský (D. Kofroň), 34. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Galviņš), 52. Hrehorčák (O. Kovařčík) – 23. Ordoš (L. Krenželok), 46. Bulíř (Šmíd, Peters). Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 296. Střely na branku: 38:37. Střely mimo: 12:13. Zblokované střely: 13:20. Hity: 12:8. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC Oceláři Třinec: Bartošák – Kundrátek, Gernát, Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Galviņš – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – D. Kofroň, Polanský, Adamský.
Bílí Tygři Liberec: Peters – Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Kolmann, Graborenko, Knot – Birner, Bulíř, L. Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, Jelínek, Ordoš – J. Vlach, A. Musil, Zachar.

Úvodní hrací doba prvního reprízy jarního finále mezi Oceláři Třinec a libereckými Bílými Tygry začala ve velkém tempu. První desítky sekund byl mírně aktivnější hostující tým, nicméně už po třech minutách se dopustil faulu Havlín a Oceláři měli možnost dostat se do ofenzivních akcí a otevřít skóre. Úvodní přesilovka se ale domácím po prvním střídání už tolik nedařila a zůstala nevyužita, nicméně Třinečtí se dostali do tempa. Nezbrzdilo je ani vyloučení Marcinka v polovině třetiny, protože ani Tygři ve své první početní výhodě zrovna nehrozili. V šestnácté minutě byl vyloučen třetí hráč první třetiny, Graborenko taky vydržel na trestné lavici celých sto dvacet sekund, ale Oceláři byli mnohem nebezpečnější. Největší šance měli po nepovedené Kundrátkově střele z levého kruhu dorážející Chmielewski a Michal Kovařčík, ale oba nasměrovali puk pouze do blokujícího Kolmanna. V devatenácté minutě se po čase do útočné akce dostali hosté, vybojovali vhazování po Bartošákově pravici, ale po následném buly propadli. Oceláři se dostali do akce dva na jednoho – na Peterse najížděl Marcinko s Vladimírem Draveckým, puk vedl druhý jmenovaný. Ze své oblíbené pozice na pravém kruhu vypálil a trefil to stejně jako v památném sedmém semifinále jarního play off s Plzní. Domácí tak první třetinu vyhráli díky této jediné brance.

V prostřední třetině diváci ve Werk areně mohli sledovat hokej nejvyšší tuzemské úrovně. Pokračovala hra ve vysokém tempu, byť oba týmy po dvou minutách z něj na chvíli vypadly. Poté, co se před Bartošáka natlačil Jan Ordoš, srazil se v brankovišti třinecký brankář se svým spoluhráčem Galviņšem a puk skončil za brankovou čárou. Videorozhodčí dlouho tuto situaci zkoumal a nakonec doporučil hlavnímu rozhodčímu gól uznat. Třinecké inkasovaná branka nesrazila, naopak vyburcovala k ještě snaživějšímu výkonu. V šesté minutě byl vyloučen hostující obránce Havlín a hned po 17 sekundách domácí přesilovku využili. Stránský od pravého hrazení poslal puk před brankoviště, kde byli hned dva třinečtí hráči zcela osamoceni. Kotouč přistál na holi Michala Kovařčíka, který si jej potáhl a poslal jej za bezmocného, na druhou stranu se přesunujícího brankáře Peterse.

Diváci ve třinecké aréně se ještě nestihli doradovat a už to bylo o dvě branky. Na levé straně útočného pásma ukořistil puk Kofroň, zkusil vystřelit, Peters puk betony vyrazil pouze před dojíždějícího Martina Adamského a ten jej dorazil za brankovou čáru. Kolem poloviny utkání přišla série libereckých šancí. Neuspěl ale ani Filippi při úniku dva na jednoho, do branky se nevešla ani rychlá akce Birnera s Bulířem, druhý jmenovaný před odkrytou klecí nasměřoval puk na zadní skla. Následně po vyloučení Dernera ve vlastním oslabení trefil horní tyč Bartošákovy branky Vlach. Oceláři zmíněnou přesilovku nevyužili, ale udeřili hned po jejím skončení. Brankář Peters ležel bezmocně rozkročený na ledě, puk však přikrytý neměl. Ukořistil jej Michal Kovařčík a po rychlém obkroužení branky jej zasunul za brankáře Tygrů. Velkou šanci na ještě výraznější odskočení ve skóre nevyužil Hrňa, který prošel jako nůž máslem až před Peterse. Hosté z Liberce se pochopitelně nehodlali vzdát – sehráli dobře přesilovku po vyloučení Vrány, ale největší šanci měli po jeho návratu na led. Minutu před koncem zůstal puk po šavlovačce před Bartošákem doslova na brankové čáře. Nedosáhl na něj nikdo z trojice Hudáček, Birner, Bulíř, a tak domácí šli do šatny s tříbrankovým vedením.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté, přeci jen ztráceli tři branky po dvou třetinách a aby mohli pomýšlet na vítězství v utkání, předpokládal se od Tygrů výborný výkon. Po třech minutách třetí třetiny dostali Liberečtí poněkud lacino k dispozici přesilovou hru poté, co se domácí přepočítali při střídání. Oceláři ji přečkali bez úhony, byť byl nutný perfektní Bartošákův zákrok proti Birnerovi u jeho levé tyče a taky notná dávka štěstí. Birner totiž následně dorážel do tyče. Nezbytného gólu se hosté dočkali sekundu po skončení přesilovky – za záda všech bránících Ocelářů se dostal Michal Bulíř a blafákem nedal třineckému gólmanovi šanci. Liberečtí měli momentum utkání na své straně, gól jim vliv novou energii do žil. Obránce Havlín z první od modré trefil tyč a Oceláři po tomto varování pochopili, že k bodům vede cesta přes aktivní výkon. Přímočarost následně ukázala třetí třinecká formace, střelu Ondřeje Kovařčíka z levého křídla, která Petersovi propadla a kotouč zůstal stát na brankové čáře, dorazil Patrik Hrehorčák. Ve zbytku utkání byli aktivnější hosté, více drželi puk na holích, ale Oceláři si výsledek pohlídali a sami byli schopní nebezpečně zatlačit Tygry před jejich brankou. Třinečtí hokejisté získali v první repríze finále 2019 komplet bodů!

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Viděli jsme oboustranně výborné utkání, přijel útočně naladěný soupeř. V útočném pásmu jsme si vytvořili spoustu šancí, byli jsme často na kotouči. Chválím náš tým za to, že i v náročném programu se s tím popral výborně. Jsme spokojení s herním projevem, posílám do kabiny velké díky."

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): "Moje hodnocení bude jednoduché. Proti takovému soupeři, jakým je Třinec, nestačí hrát pouze jednu třetinu. Začali jsme hrát teprve ve třetí části, tu druhou jsme působili velmi špatně, prohrávali jsme osobní souboje. Hrát dobře jen dvacet minut, to je málo proti každému soupeři a už vůbec to nemůže stačit na Třinec."