Oceláři smazali manko tří branek, body ale nakonec berou Vítkovice

25.01.2013 · Daniel Ježek
Třiačtyřicáté kolo přineslo derby moravskoslezských rivalů. Ve slušně zaplněné Werk aréně byli diváci svědky vypjatého a vyrovnaného duelu. Hosté si dokázali vypracovat rychlé vedení, Oceláři ale toto manko smazali. Dvě minuty před koncem se ale prosadili hosté a odvezli si do Ostravy komplet bodů.
43.kolo, pátek 25.1.2013
Vítkovice
4:5
Třetiny: 1:4, 2:0, 1:1  Branky a nahrávky: 10. Klimenta (Polanský), 26. Klimenta (Polanský, Adamský), 27. Lojek (Adamský), 48. Ovčačík (Růžička, Varaďa) - 5. Svačina (Roman, Voráček), 5. Hruška (Ujčík, Kudělka), 14. Svačina (Roman, Sloboda), 17. Voráček (Malík, Szturc), 59. Huna (Sloboda, Svačina). Rozhodčí: Šír, Minář - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4619. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5.
Hrubec (od 17. min Hamerlík) - Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Kania, Bezuška - Růžička, Peterek, Varaďa - Květoň, Rákos, Orsava - Adamský, Polanský, Klimenta - Hrňa, Zagrapan, Matuš.
Málek (Šindelář) - Malík, Štencel, Voráček, Sloboda, Pastor, Kudělka, Sedlák - Ujčík, Burger, Klimek - Roman, Huna, Svačina - Hruška, Strapáč, Szturc - Húževka, Káňa, Kolouch - Kucsera.

V posledním moravskoslezském derby základní části se z výhry nakonec radují Vítkovice. Ty měly neskutečný vstup do zápasu, tři body si ale nakonec vystřelily až v předposlední minutě.

Vstup do zápasu měli mnohem lepší hosté z Vítkovic, kteří se do páté minuty dostali do dvoubrankového vedení. Zásluhu na tom měly rychle získané početní výhody, Ostravané se dokázali prosadit ve druhém případě. Roman našel zadovkou volného Vladimíra Svačinu, jenž poslal kotouč pod horní tyč.

Od první branky neuplynula ani půlminuta a hosté se opět radovali. Viktor Ujčík vyslal do akce Radima Hrušku, který střelou z levého kruhu podruhé propálil Hrubce.

Oceláři se do tempa dostávali o poznání pomaleji, z minima ale dokázali vytěžit svůj první gól. Polanský našel před brankou stojícího Tomáše Klimentu, který rychlou střelou propálil hostujícího Málka. Na korekci Ocelářů dokázali hosté odpovědět o čtyři minuty později, když Vladimír Svačina přidal svou druhou branku.

Ze strany hostů to ale nebylo vše. V sedmnácté minutě se v oslabení dokázal střelou mezi betony prosadit Tomáš Voráček, čímž vyhnal gólmana Hrubce na střídačku.

Po úvodních dvaceti minutách svítilo na světelné tabuli nepříznivé skóre 1:4, Oceláři se ale nevzdali. Hned po pěti minutách prostřední dvacetiminutovky se na listinu střelců podruhé zapsal Tomáš Klimenta, jenž zužitkoval vyhrané buly Polanského.

Za další minutu a půl už byl stav pro domácí mnohem veselejší, Martin Lojek dorazil za Málka Adamského pokus a snížil na rozdíl jediné branky. Do čtyřicáté minuty mohl za domácí srovnat Hrabal, domácí bek ale na Málka nevyzrál.

V závěrečné třetině se Slezané dokázali propracovat k vyrovnání, když Ctirad Ovčačík propálil Málka od modré. Poslední slovo ve vypjatém derby ale patřilo hostujícím Vítkovicím. Třinečtí v závěru poslední dvacetiminutovky doplatili na nedisciplinovanost a inkasovali v dvojnásobném oslabení.

Pět vteřin před vypršením prvního domácího trestu se u pravé tyče dokázal prosadit Rudolf Huna, čímž získal pro svůj tým tři body. Třinec – Vítkovice 4:5.

Josef Turek (Třinec): "První třetinu jsme měli slabou. Začali jsme dvěma vyloučeními, prvních pět minut jsme byli pod obrovským tlakem Vítkovic. Tím jsme jim nastartovali zápas. Ve druhé třetině jsme hráli velmi dobře, stáhli jsme to na tři pětky a ve třetí třetině vyrovnali. Ze ztraceného zápasu jsme sahali alespoň po bodu, ale bohužel přišel rozhodující gól v oslabení tři na pět."

Peter Oremus (Vítkovice): "První třetina byla z naší strany výborná. Dostali jsme se v ní do tříbrankového vedení. Ve druhé třetině jsme ale polevili. Ukázalo se, že proti tak výbornému týmu, jako je Třinec, se prostě nemůžeme nechat vpředu zlákat. Toho také soupeř následně využil. Výhra za první a třetí třetinu nás těší. Teď na to musíme navázat doma s Litvínovem."