Oceláři surfují na vítězné vlně. Sparta - Třinec 0:3!

02.11.2010 · Martin Stebel
Bravo! Oceláři pokračují ve vítězném tažení extraligou. V rámci osmnáctého kola dokázali bodově vyloupit pražskou Tesla arénu po výhře 3:0. Brankově se prosadili Martin Adamský, Vojtěch Polák a Václav Varaďa. Perfektní výkon podal Peter Hamerlík, jenž za svá záda nepustil jediný kotouč!
18.kolo, úterý 2.11.2010
Sparta Praha
0:3
Tesla aréna
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 31. Adamský (Peterek), 52. Polák (Peterek, Zíb), 53. Varaďa (Bonk, Lojek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Charvát Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3610 Průběh utkání: 0:3
Pöpperle - O´Brien, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Kůrka, Výborný, Ton - Bartánus, Broš, Kratěna - Smoleňák, Koreis, Pacovský - Tůma, Karpov, Hromas
Hamerlík - Richter, Hrabal, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, P.Hořava - Květoň, Peterek, Polák - Orsava, Kohn, Růžička - McGregor, Bonk, Varaďa - Hrňa, Polanský, Adamský

Jako první vážněji zahrozila Sparta, a to a v šesté minutě, když se střela Hromase od Hemrlíkova betonu odrazila k Bartánusovi. Ve 13. minutě se do obrovské šance dostal Smoleňák, který stál zády k odkryté brance a puk mu ležel vedle hokejky. Toho si ale bohužel pro Spartu všiml příliš pozdě. V druhé polovině první části převzal iniciativu Třinec, ale do další velké šance se dostala opět Sparta. Ton s Kůrkou ujížděli ve dvou na jediného obránce, který ale dokázal Tonovu přihrávku zblokovat. Situace dva na jednoho nastala v posledních vteřinách třetiny i na druhé straně, kde zůstal pouze O´Brien. Akci ale dokázal zbrzdit natolik, že se Pöpperle stihl bez problémů přesunout proti střele.

Do druhé části nastoupily oba týmy aktivně a rychlá hra přinesla několik šancí na obou stranách, ale oba gólmani stále drželi čisté konto. V desáté minutě byl za držení sparťana za vlastní brankou vyloučen Richter, ale domácím se přesilovka krutě nepovedla. Gulaši sice ujíždějícího Peterka fauloval, ale ten souboj ustál a puk předložil Martinovi Adamskému, který poslal Oceláře do vedení. Sparta se z vlastní chyby příliš nepoučila a při další početní výhodě se musela opět pořádně ohánět před vlastní bránou. Třinec ve čtyřech neumožnil Spartě vystřelit a sám si naopak několik slibných šancí vypracoval. Holešovičtí sice soupeře ve druhé třetině přestříleli, ale žádný z útoků Hamerlíka výrazněji neohrozil.

Ve třetím dějství domácí v tomto trendu pokračovali, ale když nezasáhl do té doby pozorný Hamerlík, zaskočil za něj obětavě Zíb, který na brankové čáře schytal ránu Tona. Při vyloučení Bonka si Sparta konečně vytvořila přesilovkové šance, ale branka Hamerlíka pro ni byla zakletá. A když se v 52. minutě dostal k odraženému puku za brankou Vojtěch Polák a procedil ho skrz Pöpperleho, bylo Holešovickým ještě hůř. Poslední hřebíček do rakve zatloukl o necelou minutu později Václav Varaďa, který prudkou střelou přesně trefil vingl sparťanské klece. V 60. minutě byl ještě kousek od snížení Salcido, který orazítkoval Hamerníkovu tyčku a potvrdil tak dnešní smůlu Sparty v zakončení. Lídr tabulky si tak z TESLA ARENY odváží plný počet bodů a Hamerlík vychytanou nulu.

Miloslav Hořava (Sparta): "Třinec nám dal lekci z nasazení a hokejovosti. Bylo vidět, že jsou první. My jsme měli v první třetině neomluvitelné nasazení a přístup k zápasu. To si nemůžeme dovolit z žádného místa, z třináctého ani z dvacátého, kdyby mužstev bylo dvacet. To mě mrzí nejvíce. Může se prohrát, ale ne takovým stylem. Pak se naše hra zlepšila, měli jsme šance, ale prostě jsme si to nezasloužili. Nešli jsme tomu naproti od první minuty."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Na mužstvu byla vidět pohoda. Pomohlo nám vítězné utkání na Kladně i to, že jsme v tabulce nahoře. Mužstvo je na tom dobře a ukázalo to na Spartě. Kluci dobře bruslili, dokázali jsme zvládnout přesilovky Sparty, i když za stavu 0:1 jsme měli problémy. Sparta nás přitlačila, hlavně na konci druhé a začátku třetí třetiny. My jsme ale dávali góly."