Oceláři triumfují s čistým kontem. Košice - Třinec 0:4!

27.08.2011 · Martin Stebel
Druhé střetnutí na košickém turnaji Cassovia Cup dopadlo pro třinecké mnohem lépe, než úvodní měření sil s moskevským CSKA. Oceláři zásluhou kompaktního výkonu dokázali zvítězit s domácím celkem přesvědčivě 4:0. Čistým kontem se prezentoval spolehlivý Peter Hamerlík.
turnaj, sobota 27.8.2011
Košice
0:4
Košice
Třetiny: 0:2, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 7. Peterek (Cartelli), 13. Marosz, 46. Marosz (Havel ), 54. Hrabal (Bonk)

Vyloučení: 8:9, navíc Fabuš (Koš) 10 min + DKÚ, Zíb (Tři) 10 min., Polanský (Tři) 5+DKÚ, Seman (Tři) 10 min. za nesportovní chování.

Přesilovky: 0:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Halecký - Bogdaň, Kalina
Halász – Homer, Tabaček, Michal Novák, Deyl, Šeda, Grman, Huba – Pašek, Vorel, Marcel Haščák – Bartoš, Zálešák, Fabuš – Jenčík, Mlynarovič, Dravecký – Matúš Chovan, E. Piatak, Jokeľ
Hamerlík – M. Richter, Lojek, Zíb, Hrabal, Seman, Cartelli, Hudec - Adamský, Květoň, Kohn – Michal Chovan, Bonk, McGregor – Hrňa, Peterek, Orsava – Polanský, Havel, Marosz, Handlovský

Od úvodní třetiny bylo patrné, že Oceláři mají snahu napravit nelichotivý dojem z prvního zápasu na turnaji. Hosté měli více ze hry a logickým vyústěním byla branka rutinéra Jana Peterka, jenž na konci sedmé minuty po přihrávce Cartelliho prudkou ránou otevřel skóre. Košice zahrozily v polovině úvodního dějství, kdy Tabaček otestoval Hamerlíkovou pozornost. Do dvoubrankového vedení šli Slezané v minutě třinácté, kdy se prosadil šikovný mladík Rostislav Marosz, který procpal puk skrz Halászovy betony. Další šance k navýšení stavu měli Květoň s Chovanem, ale domácí strážce svatyně podržel svůj tým. V závěru úvodní dvacetiminutovky zahrozil košický Haščák, ale Hamerlík byl i tentokrát lepší.

Prostřední perioda branku nepřinesla. Dominantními postavami byli oba gólmani. Za zmínku stojí především zákroky Halásze proti Bonkovi a Lojkovi. Peter Hamerlík efektně zneškodnil blafák Draveckého.

Do poslední třetiny vstoupili domácí se silným odhodláním zvrátit nepříznivý vývoj. Byli to však hosté, kteří i nadále kralovali na východoslovenském kluzišti. Díky pohotové nahrávce Havla se podruhé prosadil z prostoru před brankovištěm Rostislav Marosz a zvýšil již na 3:0. Definitivním hřebíkem do košické rakvičky byla trefa Josefa Hrabala. Třinecký bek dokázal ostrým projektilem šest minut před závěrečným klaksonem vymést veškeré pavučiny v košické kleci. Těsně před koncem potvrdil skvělou fazónu Peter Hamerlík, jenž zlikvidoval pokusy Jokela a Pašeka.

V bonusových nájezdech se prosadil jediný hráč. Stejně jako v pátečním duelu skóroval kanadský šikula Bryan McGregor. Oceláři se v posledním zápase turnaje střetnou s popradským Lvem. Utkání bude v košické Steel aréně zahájeno v neděli od 15:00.

Fotogalerii k utkání Košice - Třinec naleznete na webu hokej.sk zde.