Oceláři v Tipsport Cupu stále stoprocentní

17.08.2010 · Daniel Ježek
Ve třetím zápase skupiny D letního Tipsport Cupu hostili Oceláři Vítkovice. Případné vítězství by pro oba celky znamenalo téměř jistý postup ze skupiny. Oceláři byli však od úvodního buly lepší a zaslouženě vyhráli.
TsC3, úterý 17.8.2010
Vítkovice
4:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 25. Havel (Zíb), 45. Růžička (Kohn, Květoň), 52. Lefebvre (Mc Gregor), 57. Bonk (Zíb). Vyloučení: 9:10, navíc Strapáč (VIT) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1144. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 4:0.
Hamerlík – Hrabal, Zíb, Seman, Cartelli, Lojek, Vágner, Rangl, Kania – Růžička, Květoň, Kohn - Adamský, Peterek, Havel - Bonk, Polák, Varaďa - Lefebvre, Mc Gregor, Polanský.
Šindelář – Barinka, Rehák, Ovčačík, Malík, Dudáš, Hartmann, Flašar, Voráček – Klimek, Burger, Huna - Svačina, Hlinka, Sýkora - Pohl, Vrána, Szturc - Šedivý, Strapáč, Káňa.

Ve třetím zápase Tipsport Cupu hostili Oceláři svého dlouholetého rivala z Vítkovic.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se nastěhovali do obraného pásma hostí, ale žádnou větší šanci z toho nevytěžili. Ve třetí minutě dostali Oceláři možnost první přesilovky, za podražení byl vyloučen Klimek. Po Peterkově přihrávce pálil Polák nad a tak tato přesilovka zůstala nevyužita. Možnost přesilovky dostali také hosté, vyloučen byl Rangl za podražení. Po pár vteřinách byl však vyloučen Malík a hrálo se ve čtyřech. V 8. minutě se do slušné šance dostal Bonk, Šindelář stihl včas zaklapnout betony. Další šance na otevření skóre měli domácí Kania, později Kohn, oba zastavil hostující gólman. Vítkovice zahrozili před koncem prvního dějství, když se do slibné příležitosti dostal Hlinka. Jeho střelu z mezikruží Hamerlík kryl.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí, když po několika vteřinách hry mohl otevřít skóre Havel, ale těsně minul bránu. Do gólové příležitosti se později dostal také Peterek, který ale nevyzrál na hostujícího gólmana. Hosté se před Hamerlíka dostali až ve 4. minutě, když po Burgerově přihrávce střílel Sýkora. Trefil však pouze konstrukci branky. A tak udeřili domácí. Po nahození Zíba Šindelář neskrotil puk a Lukáš Havel zasunul kotouč za jeho záda. Později mohl zvýšit vedení Růžička, s jeho střelou však Šindelář neměl větší problémy. V 11. minutě dostali hosté možnost dvojnásobné přesilovky. V té dokázali dopravit puk za Hamerlíkova záda, ale až po odpískání. Později mohli opět udeřit domácí, když Kohn našel zcela nekrytého Růžičku, tomu ale v poslední chvíli přeskočil kotouč hokejku. Ke konci prostřední části vyzkoušel ještě Hamerlíkovu pozornost Huna. Hamerlík si s jeho střelou bez problémů poradil.

Vstup do závěrečné části vyšel opět lépe domácím, když se dostali do úniku tří proti dvěma. Po přihrávce Růžičky střílel Kohn, jeho střelu Šindelář zastavil. O dvě minuty později šel na trestnou lavici Flašar. V následné přesilovce Květoň zpoza brány našel volného Kohna, ten předal ještě lépe stojícímu Martinu Růžičkovi, pro kterého nebyl problém zasunout puk do odkryté klece. V 50. minutě byl vyloučen další vítkovický hráč. Následnou přesilovku využil po Mc Gregorově pasu Guillaume Lefebvre, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté zahrozili až v 15. minutě poslední části, když se po chybě domácího obránce dostal před Hamerlíka Klimek. S jeho střelou domácí gólman neměl problémy. A tak opět v přesilovce udeřili domácí. Po střele Zíba se k puku dostal Radek Bonk, objel bránu a bekhendem zasunul puk do odkryté klece. Hosté mohli v závěru ještě kosmeticky upravit skóre, když šli do průniku dva na jednoho. Šedivý místo přihrávky volil střelu a Hamerlík byl opět stoprocentní.

Tímto vítězstvím se Oceláři výrazně přiblížili k postupu do semifinále letního Tipsport Cupu. Poslední zápas ve skupině čeká Oceláře již zítra na ledě Zlína.

Mojmír Trličík, trenér HC Vítkovice Steel: Výsledek 4:0 je dán využitím třineckých přesilovek. My jsme si vytvořili dost šancí, ale ani z úniků, ani z přečíslení jsme nedokázali skórovat. Bylo to klasické přípravné utkání, spousty nepřesností a zároveň spousta bojovností.

Břetislav Kopřiva, trenér HC Oceláři Třinec: Zápas měl slušný náboj, jelikož ve hře byl boj o první místo a postup ze skupiny. Vítkovice ukázaly, že jejich dosavadní výsledky nebyly náhodné a předvedly solidní hru. Byli jsme o kapánek lepší v pohybu a důrazu. Stále však máme na čem pracovat hlavně v obranné činnosti.