Oceláři v přestřelce dotahovali ztrátu marně

09.09.2022 · Adam Sušovský
Cesta do play off Champions Hockey League se Ocelářům, zatím jen lehce, komplikuje. V domácí odvetě se Skellefteou do poslední vteřiny marně dotahovali gólovou ztrátu, Švédové ve WERK ARENĚ zvítězili 5:4 a poskočili na druhé místo tabulky základní skupiny.
3.kolo, pátek 9.9.2022
Skellefteå
WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 2:2, 2:1  Branky a nahrávky: 30. Marcinko (M. Doudera), 39. M. Daňo (L. Hudáček, Čukste), 47. Růžička, 51. Růžička (Marinčin, P. Vrána) – 2. Kühnhackl (Granberg), 9. M. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl), 31. Hugg (Granberg), 32. Hugg (Möller), 46. Pudas (Forsfjäll, Kühnhackl). Rozhodčí: Hronský, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 601. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 4:5.
Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Miloš Roman – Svačina (TS), L. Hudáček, M. Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák.
Lindvall – Forsfjäll, Pudas, Salomonsson, Lundberg, Granberg, Nilsson, Olsson – Robertsson, P. Lindholm (A), Wingerli – Hugg (A, TS), Jonsson, Möller (C) – M. Lindholm, L. Lindström, Kühnhackl – Sandberg, Sundsvik, Stenman.

Situace v základní skupině H letošního ročníku Champions Hockey League se zamotává, Oceláři totiž na domácím ledě nedokázali potvrdit bodový zisk ze Švédska a ambiciózní Skelleftee ve WERK ARENĚ v napínavé gólové přestřelce podlehli 4:5. Stejně jako před týdnem na severu Evropy ukázali hokejisté Třince obrovský charakter, v utkání prohrávali dvakrát o tři góly, přesto bojovali o body až do posledních sekund.

Prohra se Skellefteou ale nakonec znamená pád na třetí příčku průběžné tabulky a zatím stále ještě drobnou komplikaci v bitvě o postup do play off, v neděli ale budou Oceláři potřebovat zvítězit na ledě Belfastu.

Utkání se Skellefterou do puntíku splnilo očekávání domácích trenérů, kteří připravovali hráče na velmi silného, dobře organizovaného a hokejově zdatného soupeře. Hráči Skelleftey na Oceláře vlétli hned od úvodního buly, vždyť v podstatě první náznak šance skončil jejich gólem. Už ve 2. minutě se proháčkoval mezi obránci až před brankáře Mazance Tom Kühnhackl a hezkou individuální akci se štěstím proměnil v branku. Oceláři prakticky hned vzápětí dostali možnost přesilové hry, jenže tu nevyužili a byl to právě vyloučený Max Lindholm, který se po návratu na led schoval za záda obránců a z brankoviště pohodlně uklidil puk dorážkou do sítě.

Na vlažný vstup do zápasu Oceláři dlouho neuměli reagovat, těžce chytali tempo soupeře a zejména v rozehrávce kupili spoustu chyb, čímž sami sebe dostávali pod tlak. Zlom nastal v podstatě až kolem poloviny zápasu, kdy velký tlak Třince vyústil v další přesilovou hru a v ní konečně přišla kontaktní branka. Ve 30. minutě se dorážkou z brankového prostoru prosadil navrátilec do sestavy Tomáš Marcinko - bylo to 1:2!

2 601 diváků najednou ožilo, ale euforie ze vstřelené branky Třinci nevydržela ani minutu, Rickard Hugg během dvou následujících střídání ukázal celé WERK ARENĚ, proč má na sobě dres s nápisem TOP SCORER na zádech. Nejprve ve 31. minutě dostal spoustu prostoru pro kličky a nakonec hezkou ránu k tyči, o minutu později pálil stejný hráč z první z dálky a rázem to bylo už 1:4.

Dobrá ale byla i reakce Ocelářů, kteří těsně před odchodem do šatny ještě zásluhou Marka Daňa stačili snížit na 2:4 a mohli se připravovat na závěrečnou dvacetiminutovku, ve které se děly velké věci.

Přitom to na žádné drama nevypadalo, když ve 46. minutě Jonathan Pudas zakončil krásnou akci na jeden dotek a Švédové získali podruhé v zápase tříbrankové vedení. Zbytek utkání už ovšem patřil Ocelářům, ve 47. minutě sebral ve středním pásmu kotouč Martin Růžička, prosmýkl se na modré mezi obránci a snížil na 3:5 a stejný hráč bombou z přesilovky v 51. minutě udělal ze závěru zápasu drama. Oceláři za stavu 4:5 bušili do vrat, měli velký tlak i několik slibných příležitostí, ale puky bohužel létaly těsně vedle branky soupeře i v závěrečné power play.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno