Parádní přesilovky! Oceláři v Boleslavi vyhráli za dva body

21.10.2022 · Daniel Ježek, foto Jan Pavlíček (BK MB)
Hráči s drakem na prsou zahájili dvouzápasový trip na ledě Mladé Boleslavi, ve ŠKO-ENERGO aréně Oceláři předvedli smrtící přesilovky. Stoprocentní využití přisoudilo Třinci dva body, dvěma brankami se na vítězství podílel Martin Růžička, jednu trefu pak přidal Jakub Jeřábek.
13., pátek 21.10.2022
Ml. Boleslav
2:3p
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 26. Kotala (Åberg), 39. J. Stránský (Kotala, P. Kousal) – 7. J. Jeřábek (Marcinko), 9. M. Růžička (Nestrašil, J. Jeřábek), 62. M. Růžička (J. Jeřábek). Rozhodčí: Hribik, Sýkora - Komárek, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 012. Střely na branku: 34:35. Zblokované střely: 15:14. Hity: 10:5. Vhazování: 34:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Novotný – Pýcha, Pláněk (A), R. Jeřábek, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Štich – Šmerha, Lantoši, Šťastný (A) – Åberg, Fořt, J. Stránský (C) – Kantner, Kotala, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, Eberle.
Kacetl – M. Doudera, Marinčin, Čukste, J. Jeřábek, Zahradníček, Jaroměřský, Ročák – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Hrehorčák, Hrňa – Buček, Lyszczarczyk, Kurovský.

Oceláři se po třech domácích zápasech v řadě vydali na led soupeře, v pátek zavítali do Mladé Boleslavi. Bruslaři jsou v aktuálním ročníku nejlepším týmem na vlastním ledě, Třinci se však povedlo zvítězit.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří si v úvodních minutách vypracovali několik příležitostí, především pak při vyloučení Voženílka ze čtvrté minuty. Třinecká defenzíva ale pracovala spolehlivě a brankář Kacetl nemusel řešit žádnou těžší situaci. V sedmé minutě naopak fauloval domácí Åberg, Třinec svou první přesilovku využil za čtrnáct vteřin. Po Marcinkově vyhraném buly od modré napřáhl Jakub Jeřábek, jeho dobře schovaná střela skončila až za Novotného zády.

Oceláři se rázem dostali do tempa, hned za další minutu si vybojovali další početní výhodu, v ní opět skórovali. Na Novotného opět pálil Jeřábek, střelu sice domácí zablokovali, k volnému kotouči se ale dostal Nestrašil, který krásně našel Martina Růžičku. Třinecký snajpr se nemýlil. V jedenácté minutě mohl na straně domácích snížit Kotala, Kacetla ale nepřekonal. Tři minuty před první sirénou pak Bruslaři hráli svou druhou přesilovku, ani tuto příležitost ale nevyužili.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v režii domácích. Bruslaři přestříleli Oceláře v poměru 18 ku 5, domácím se v této třetině povedlo srovnat krok. První branku Středočeši vsítili v šestadvacáté minutě, kdy Jakub Kotala využil přesilovou hru po faulu Zahradníčka. V dalších dobrých příležitostech se následně v devětadvacáté minutě ocitli Fořt a následně i Šmerha, třinecký brankář Kacetl ale podržel svůj tým.

Velkým problémem Ocelářů v této třetině byly nedovolené zákroky. V třiatřicáté minutě fauloval Lyszczarczyk, Třinec toto oslabení ještě dokázal přečkat. Další faul Karlise Čuksteho z třicáté osmé minuty už ale přinesl vyrovnání. Jakub Kotala nejprve v souboji s Kacetlem neuspěl, na brankovišti důrazný Jan Stránský již dokázal dopravit puk do sítě.

Závěrečná část základní hrací doby pak nabídla diametrálně odlišný obrázek, než třetina předcházející. Střelecky aktivnější tentokráte byli Oceláři, Třinec na Novotného vyslal celkem jednadvacet střel, zatímco Ondřej Kacetl musel zastavovat pouhých šest soupeřových pokusů. Větších příležitostí ale bylo poskromnu. Marinčin v polovině třetiny pálil jen do Novotného lapačky, o chvíli později pak domácího brankáře nepřekonal Martin Růžička.

Pět minut před koncem třetí části z ojedinělé akce zahrozili domácí, Kotala pálil z první, Kacetl ale předvedl skvělý zákrok betonem. V závěru třetiny si Třinec dosti zkomplikoval situaci, kdy na trestnou lavici putoval Jaroměřský, výhoda jednoho muže v poli se domácím přenesla také do začátku prodloužení.

Nastavený čas tak začala Mladá Boleslav se čtyřmi bruslaři proti třem třineckým, hosté ale oslabení zvládli. O chvíli později naopak fauloval domácí Pýcha a Třinec svou výhodu využil. Martin Růžička si sjel od modré až na vrcholek kruhu pro vhazování a svou druhou brankou v utkání přisoudil Ocelářům druhý bod.

Petr Haken (Mladá Boleslav): „První třetina se nám nepovedla, v oslabeních jsme dvakrát inkasovali. Ve druhé periodě jsme byli lepší, dostali jsme se přesilovkami zpět do zápasu. Dokázali jsme Třinec dostat pod tlak. Ve třetí části měl Třinec více střel, těžko jsme se dostávali do zakončení. Mrzí mě, že jsme nedali třetí gól ve druhé třetině, možná by byl zápas jiný. Bohužel jsme v závěru nevyužili početní výhodu, Třinec už v prodloužení ano. Gratuluji mu k vítězství."

Zdeněk Moták (Třinec): „Jsme rádi, že ze zápasu bereme dva body. Díky přesilovkám v první třetině jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Bohužel jsme kvůli našim oslabením náskok ztratili. Třetí část byla hokejově nejlepší, domácí tým jsme k ničemu nepustili až na závěrečnou přesilovku, kterou jsme ubránili. V prodloužení jsme si šli za vítězstvím. Byli jsme silní a důrazní v přesilových hrách. Hráčům děkuji a gratuluji."