První tři body, Oceláři udolali Chomutov

11.09.2015 · Daniel Ježek
Hráči s dráčkem na hrudi v úvodním kole přivítali chomutovské Piráty. Téměř zaplněná WERK ARENA dlouho viděla hokej bez branek, poprvé síť rozvlnil až Aron Chmielewski v závěru druhé třetiny. Peter Hamerlík odolal všem chomutovským pokusům a zapsal nulu. Konečnou výhru 3:0 pak v poslední minutě pečetili Jakub Orsava a Vladimír Dravecký.
1.kolo, pátek 11.9.2015
Chomutov
3:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 39. Chmielewski (Plíhal, Jašek), 60. Orsava, 60. Dravecký (Polanský). Rozhodčí: Hodek, Horák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 110. Střely na branku: 32:20. Zblokované střely: 5:14. Hity: 22:18. Vhazování: 35:14. Průběh utkání: 3:0.
Hamerlík – L. Doudera, Klesla (C), Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek – Orsava, Kreps, Hrňa – Dravecký, Polanský (A), Klepiš – Rákos, Matuš, Irgl – Jašek, Plíhal, Chmielewski – Cienciala.
Kopřiva – Redlihs, Rutta, Dlapa, Rýgl, Kranjc, Szathmáry, Drtina (A), Bláha – Hřebejk (A), Dušek, Hovorka – Vondrka (C), Růžička, D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, D. Kaše, L. Květoň.

V úvodních minutách první periody byli aktivnějším týmem domácí Oceláři. Slezané si hned v první minutě vybojovali přesilovou hru, tu ale využít nedokázali. Jako první tak do vedení mohl jít v šesté minutě Chomutov, přečíslení Pirátu ale skončilo jen na tyči Hamerlíkovy klece.

Severočeši si na svou první početní výhodu počkali do poloviny první dvacetiminutovky, ta ale dopadla obdobně jako ta třinecká. Čtyři minuty před koncem úvodní části se do slibné šance dostal Polanský, jeho rána z mezikruží ale skončila v lapačce pozorného Kopřivy. Těsně před první sirénou mohl ještě skóre otevřít Kreps, ani on ale nepřekonal hostujícího gólmana.

Úvod druhé části příliš hokejové krásy nepřinesl. Oba soupeři se prali se svou rozehrávkou, šancí bylo k vidění pramálo. Za zmínku stojí snad jen pokusy domácích Irgla s Jaškem nebo hostujících Tomicy a Davida Květoně. Ani jeden ale úspěšný nebyl.

Sedmnáct vteřin po uplynutí poloviny zápasu mohl téměř zaplněnou WERK ARENU rozradostnit Foltýn, jeho střela z první ale trefila jen Kopřivu. Oceláři si pak zahráli svou druhou přesilovku, ani tahle ale úspěch nepřinesla. V sedmatřicáté minuty se Chomutovští dostali do přečíslení, David Květoň si ale na Hamerlíka nepřišel.

Už už se zdálo, že se také podruhé půjde do kabin za bezbrankového stavu, když se ke slovu přihlásila čtvrtá formace Ocelářů. Tomáš Plíhal vybojoval kotouč na útočné modré, zavezl jej do hloubi pásma a namazal na hůl Arona Chmielewského. Polský forward v třineckých službách propálil Kopřivu mezi betony – 1:0.

Hráči s dráčkem na hrudi mohli své vedení navýšit v páté minutě třetí části, Rákos ale nevyužil nabídku Hrabala a trefil horní tyč. Za další dvě minuty mohl Kopřivu podruhé propálit Jašek, třinecký mladík ale pálil vedle.

Hřebejk měl v dvaapadesáté minutě na holi vyrovnání, jeho pumelici ale skvělým zákrokem zlikvidoval Hamerlík. Chomutovští v dalším průběhu třetiny navyšovali svůj tlak, obrana domácích měl co dělat, aby udržela těsné vedení. Padesátá čtvrtá minuta – za Hamerlíkem zvoní tyč. Střelu Davida Květoně lehce přizvedl Hrňa a zachránil Oceláři od inkasované branky.

Za další dvě minuty mohl srovnat Kämpf, tomu ale zakončení znemožnil Milan Doudera. Piráti v závěru zápasu zkusili hru bez brankáře, ta se jim ale nepovedla. Hamerlík zlikvidoval všechny pokusy, Jakub Orsava trefou do prázdné branky navýšil třinecké vedení. To ještě trefou v poslední vteřině pečetil Vladimír Dravecký. Třinec – Chomutov 3:0.

Jiří Kalous (trenér Třince): „Chomutov hrál výborně v obraně, de facto jsme bušili do zavřených vrat. Byl to nesmírně urputný zápas. Po vstřelené brance jsme tušili, že se soupeř začne tlačit do naší obrany. To se potvrdilo, v klíčových chvílích nás podržel Peter Harmerlík, který předvedl několik skvělých zákroků. Díky němu jsme ten zápas zvládli.“

Vladimír Růžička (trenér Chomutova): „Věděli jsme, že nás Třinec dostane pod tlak. Proto jsme na první zápas jeli s defenzivní taktikou. V úvodních dvou třetinách jsme se bránili dobře, pak ale byla škoda, že jsme po chybě v závěru druhé části inkasovali. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme dát gól. Šance tam byly, perfektně jsme sehráli power-play. Bohužel to tam nespadlo, takový je ale hokej. Teď se musíme připravit na domácí zápas, který bude možná ještě těžší.“