V bojovném a vyrovnaném utkání vítězství nad Energií

18.01.2013 · Michal Samiec
Po dramatické první třetině a jediné brance v prostředním dějství se v páteční podvečer Oceláři radovali z dalších tří bodů v domácím prostředí. Vítězství určila branka Jiřího Polanského z 25. minuty, body tak zůstaly pod Javorovým.
41.kolo, pátek 18.1.2013
Karlovy Vary
3:2
Třetiny: 2:2, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 7. Peterek (M. Růžička), 14. Rákos (D. Květoň, Orsava), 25. Polanský (Adamský, Klimenta) - 16. Skladaný (Vachovec), 17. Pohl (R. Vlach). Rozhodčí: Polák, Hradil - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 3:5, navíc Hrabal - Zaťovič oba 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3543. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Hrubec - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hampl, Zagrapan, Hrňa
Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Vlach, Vachovec, T. Rohan

Hosté z Karlových Varů, kteří v týdnu dohrávali odložený zápas v Ostravě a ukořistili zde cenné tři body, v páteční podvečer v promrzlé Werk aréně odehráli podařenou první třetinu. Přestože domácí vedli 2:0, nakonec úvodní třetina skončila remízou.

První šanci otevřít skóre měli domácí, avšak jedinou přesilovku úvodního dějství, kterou zavinil svým faulem Rohan, nevyužili. V sedmé minutě se už Třinec radoval. Po náhodném odrazu od brusle se dostali od úniku dva na jednoho za obranou Varů dlící Peterek s Růžičkou. Druhý jmenovaný se neukvapil, poslal puk na hůl Jana Peterka a ten zkušeně zasunul za brankovou čáru. Karlovy Vary měly možnost srovnat po šanci Noska, který si sjel mezi kruhy, avšak paradoxně více šancí měly až za stavu 2:0.

Po nadějně vyhlížející šanci Energetiků se k propadnutému kotouči dostali domácí a po ose Květoň - Daniel Rákos se dostal puk při akci dva na jednoho za záda Závorky podruhé. Hosté hrozili zejména z protiútoků, v úvodní třetině nastřádali celkem 17 střel, avšak žádný stálý tlak se nekonal. První branka přišla poté, co František Skladaný dostal nabito mezi kruhy a prostřelil Hrubce. Vyrovnáno bylo o 97 sekund později. Karlovarští nejprve zahrozili při akci dva na jednoho, kde Vlach nedokázal přesně přihrát přes ležícího Lojka. Po následné chybě Třince na modré čáře se po pasu Vlacha dostal do úniku Petr Pohl a prostřelil Hrubec podruhé, čímž určil účet první třetiny.

Na začátku druhé třetiny měli Západočeši podobnou příležitost jako Oceláři v úvodu zápasu. Zíb nejprve dobře odzbrojil unikajícího Pecha, ten se ale potom uvolnil a Zíb jej musel faulovat. Hosté však naložili s přesilovkou prachbídně, tedy podobně jako Oceláři. Dalším zajímavým okamžikem prostředního dějství byla až branka Jiřího Polanského. Domácí centr hrající v poslední době ve vynikající formě obral o puk obránce Energie Kloze, který dojížděl v rohu hřiště puk. Polanský pak v krkolomné pozici sám před Závorkou nezaváhal a bekhendem zasunul do brány.

Zbytek první poloviny druhé třetiny měli co se dobrých příležitostí týče v režii domácí, po půlce zápasu se opět osmělili hosté. Do první šance se Karlovy Vary dostaly po zaváhání v rozehrávce Ocelářů, Skladaný se však ze středního pásma až před Hrubce neprokličkoval. Ve 33. minutě se ještě připomněli domácí, po krásné akci celé formace se uvolnil Klimenta, zamířil ale těsně nad. Karlovy Vary mohly srovnat po nenápadném nahození Zaťoviče od modré či po šanci Grmana, jenž obkroužil branku Hrubce. Pěknou střelou se ještě prezentoval střelec druhé branky zeleno-bílých Pohl, ale domácí brankář se dobře protáhl.

Zatímco v prvních čtyřiceti minutách padly jen dva tresty, ve třetí třetině se s vyloučeními roztrhl pytel. Prvních devět minut se hrálo prakticky stále v nestandardním počtu hráčů na ledě, avšak šance se z přesilovek nerodily. Naopak v oslabení se dostali dvakrát do zakončení domácí. Adamský, když byl na trestné lavici Polanský, střílel z velkého úhlu. O pět minut později ještě Růžička, když pykal Rákos, ale ani on neskóroval. Poté, co na konci 49. minuty vypršel trest Rákosovi, dostal se spolu s Adamským a Růžičkou do šance, ale ani střelec druhé branky Ocelářů nemířil přesně.

V posledních deseti minutách dvakrát seděli na trestné lavici hosté, domácí tak měli šanci zápas definitivně rozhodnout. Zejména mezi 52. a 54. minutou Třinečtí sehráli výbornou přesilovou hru, hosté měli problém dostat se z pásma, ale téměř geometricky přesné kombinaci Slezanů chyběla střelba. Velkou šanci měl ještě v poslední početní výhodě Růžička, kterému mezi kruhy nabil Polanský, tentokrát se zaskvěl Závorka. Poslední dvě a půl minuty byly ve znamení dramatické power play hostující Energie. Domácí gólman Hrubec ale dokázal všechny střely hostů zpacifikovat, body tak zůstaly po vyrovnaném boji v Třinci.

Josef Turek (Třinec): "Měli jsme překvapivě dobrý vstup do zápasu, přestože naše hra moc pěkně nevypadala. Ale vzápětí jsme vedení jako už několikrát v sezoně rychle ztratili. Měli jsme pak dost příležitostí, ale hlavně v přesilovkách jsme toho moc nepředvedli. Byl to vyrovnaný zápas, tři body jsme nakonec urvali a hráče za to musím pochválit."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Z naší strany to nebylo špatné utkání. Prali jsme se o bod do poslední minuty. Třinec týden nehrál a bylo to na něm znát, my jsme s tím trochu počítali. Bohužel jsem udělali dvě chyby a Třinec nás potrestal. Rychle jsme dokázali vyrovnat a vrátit se do zápasu. Ve druhé třetině nás Třinec tlačil, ale my jsme měli také několik nebezpečných situací. Věřili jsme, že aspoň bod bychom mohli urvat, ale nakonec jsme na něj nedosáhli."