Vítězná série končí, z Pardubic s jedním bodem

22.11.2020 · Daniel Ježek
Oceláři se po čtyřech domácích zápasech opět vydali na soupeřovo kluziště. V Pardubicích mohli Slezané přidat desáté vítězství v řadě, Třinečtí ale neudrželi tříbrankové vedení a v divokém zápase prohráli v prodloužení.
20.kolo, neděle 22.11.2020
Pardubice
7:6p
enteria arena
Třetiny: 2:4, 1:2, 3:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 1. Poulíček (Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. Mikuš (Claireaux), 43. Camara (Mikuš), 60. Svačina (Nakládal, J. Kolář), 63. Ďaloga – 6. Kundrátek (Jaroměřský), 6. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 9. P. Vrána (Martin Růžička, Gernát), 19. Martin Růžička (Zadina), 27. M. Stránský (Martin Růžička), 37. Jaroměřský (Kundrátek). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:32. Zblokované střely: 17:11. Hity: 6:13. Vhazování: 28:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 7:6.
HC Dynamo Pardubice: Klouček (19. Kantor) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Ďaloga, J. Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát (A), Claireaux – Blümel, Anděl, Rohlík – Kusý, Paulovič.
HC Oceláři Třinec: Kořenář (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

Utkání v pardubické enteria aréně začalo pěkně zostra. Oceláři si podobně jako v duelu s Plzní nepohlídali úvodní střídání a po devětadvaceti vteřinách inkasovali. Radoslav Tybor dorazil za záda bezmocného Kořenáře pokus Poulíčka. Slezané se ale nenechali rozhodit, nasadili své tempo a v šesté minutě otočili zápas na svou stranu. Na 1:1 nejprve nekompromisní střelou z pravé strany vyrovnával Tomáš Kundrátek, za dalších dvaačtyřicet vteřin pak Matěj Stránský projel jako tank do předbrankového prostoru a nadvakrát překonal brankáře Kloučka.

Oceláři si následně zahráli první přesilovku, tu využili po necelé minutě. Střelu Martina Růžičky domácí brankář sice dokázal vyrazit, dorážku Petra Vrány si pak ale do vlastní branky srazil Nakládal. Ještě do konce první desetiminutovky mohli hosté přidat další trefu, Kundrátek ani Zadina ale nemířili přesně.

Dynamo kontrovalo v patnácté minutě při své první početní výhodě. Vladimír Svačina dostal kotouč na levý kruh pro vhazování a z první propálil přesunujícího se Kořenáře. Domácí mohli následně srovnat, přesilovka po Stránského faulu se jim ale nepovedla. Udeřili tak opět Oceláři. Filip Zadina našlápl ve středním pásmu, před Kloučkem pak předal kotouč v tandemu najíždějícímu Martinu Růžičkovi, který uklidil puk do sítě. Kloučka pak nešťastně srazil jeden z pardubických obránců a pro domácího brankáře utkání skončilo.

Od druhé třetiny tak třinecké útočné jízdě čelil Pavel Kantor, který hned v prvních minutách musel řešit dvě přesilovky soupeře. V první ještě domácí odolali, v té druhé už ale Oceláři opět skórovali. V úvodu dvacáté sedmé minuty narýsoval Martin Růžička nádherný pas volnému Matěji Stránskému, nejlepší střelec soutěže přidal svou druhou branku v utkání. Domácí ale našli bleskurychlou odpověď, ještě v téže minutě totiž snížil Jakub Nakládal.

Další průběh třetiny byl vyrovnaný, šance byly k vidění na obou stranách. Skóre se ale v Pardubicích měnilo až ve třicáté sedmé minutě. Oba soupeři v té době hráli ve čtyřech, kdy byli po vzájemné potyčce vyloučeni Holland a Chmielewski. Této situace dokonale využil Jan Jaroměřský, který od modré vymetl pavučinky v levém horním rohu Kantorovy branky. První trefa poctivého beka v třineckých barvách byla opravdu výstavní.

Dynamo následně mohlo snížit své manko, v přesilovce čtyř proti třem ale domácí neuspěli. V úvodu poslední dvacetiminutovky ale Dynamo vsítilo dvě rychlé branky a dotáhlo se na rozdíl jediné trefy. Z mezikruží nejprve skóroval Juraj Mikuš, na konci čtyřicáté třetí minuty pak při hře ve čtyřech udeřil Anthony Camara. Utkání tak dostalo nový náboj. Domácí v závěru první desetiminutovky třetí třetiny nevyužili přesilovku po Gernátově faulu.

Oceláři od padesáté minuty svou aktivní hrou dlouho nepouštěli Dynamo ke střeleckým příležitostem, Pardubičtí ale v závěrečných dvou minutách pořádně zatápěli třinecké defenzívě. Nakládalovu střelu Kořenář vyrazil, dorážku Claireauxe pak zastavila tyč. Dvacet osm vteřin před koncem ale propukla radost domácích, Vladimír Svačina z vrcholu kruhu pro vhazování propálil vše, co mu stálo v cestě.

Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm nejprve mohl rozhodnout Vrána, Růžičkův pas ale do branky neusměrnil. Na druhé straně pak v dobrých šancích byli Camara a Tybor. Rozuzlení tak zařídil Marek Ďaloga, který propasíroval kotouč mezi Kořenářovými betony.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo, dali jsme i první gól. Pak jsme dostali dvě smolné branky, byly lacinější – to nás trochu srazilo. Následoval úsek, kdy jeden hrál s kotoučem, další už moc nebruslili. Druhá třetina byla z naší strany lepší, hrálo se hodně nahoru dolů. Chtěli jsme hrát stále aktivně, protože chceme, abychom nedávali jen jeden nebo dva góly. Třetí třetina musím říct, že byla z naší strany parádní. Klukům musíme poděkovat, protože otočit zápas z 3:6 – navíc s takovým týmem, jako je Třinec – je prostě pecka.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „V prvním střídání jsme dostali gól. Poté jsme to otočili, vstřelili další branky, ve třetí třetině jsme ale dostali dva góly za jedinou minutu. Oni chtěli vyhrát víc, my jsme poté přestali hrát a darovali jsme jim zápas.“