Vítězná šňůra má pátý korálek!

17.11.2018 · Michal Samiec
Vydřené a o to cennější vítězství zaznamenali Oceláři v utkání proti Litvínovu. Vítězná série tak čítá pět utkání, bodovou sérii Třinečtí natáhli již na sedm zápasů. Rozhodující zásah zaznamenal Adamský, který se trefil 20 sekund po gólu Litvínova na 2:2. Výhru Třince jistil Chmielewski. Domácí tak vyhráli i druhý víkendový zápas.
20.kolo, sobota 17.11.2018
Litvínov
4:2
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 13. Marcinko, 36. Marcinko (Hrňa), 49. Adamský (Roberts Bukarts, Roth), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) – 29. Porseland (F. Lukeš), 49. Hunkes (Baránek, M. Hanzl). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 017. Střely na branku: 28:30. Střely mimo: 12:10. Zblokované střely: 14:14. Hity: 10:7. Vhazování: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Krajíček, D. Musil, Galviņš, Matyáš, M. Doudera, F. Haman – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
HC Verva Litvínov: Janus – Ščotka, Porseland, Baránek, Hunkes, Suchánek, Romančík, L. Doudera – Válek, J. Mikúš, Petružálek – F. Lukeš, V. Hübl, Myšák – Trávníček, M. Hanzl, Tůma – Matoušek, Jurčík.

První třetina druhého extraligového utkání, které se hrálo ve Werk areně ve dvou po sobě jdoucích dnech, nabídla poměrně neurovnanou hru a jedinou branku, kterou vstřelili Třinečtí. Ti začali územní převahou, z níž nic nevytěžili, na druhé straně se tak prvním náznakem šance prezentoval mladičký Myšák, jenž zůstal u Hrubcovy tyčky zcela nekrytý. Gólovou šanci měli hosté o něco později, kdy po velkém závaru střílel z levého kruhu Hanzl. Na druhé straně si první zajímavější situaci vyrobili domácí díky Werekovi – jeho pokus byl zblokován a druhá střela skončila nad Janusovou brankou. Jediný gól první hrací doby padl po pasu Doudery do středního pásma, ten litvínovští hráči nenechali projít na Hrňu, ale vrátili jej přímo proti rozjetému Tomáši Marcinkovi. Domácí útočník objel bránícího hráče Vervy jako kužel a následně prostřelil litvínovského brankáře Januse střelou do horních pater branky. Svěřenci trenéra Razýma si do konce první části hry vyrobili několik závarů, u branky hostů to naopak hořelo po střele z otočky od Bukartse a následném křížném pásmu zpoza branky od Draveckého na Wereka. Třinečtí zase měli štěstí poté, co Suchánek od modré orazítkoval tyč.

Oceláři mohli své nejtěsnější vedení navýšit ve druhé minutě druhé hrací doby, když si vyměnili za brankou puk Svačina s Polanským, následně se přesunuli do nebezpečnějšího prostoru před brankou a Polanského lehká teč Svačinovy pobídky skončila těsně vedle. Šanci srovnat měli hosté poté, co Petružálek sebral na obranné modré puk Ciencialovi, ale nakonec se hostující osmaosmdesátka do nebezpečného zakončení nedostala. Domácí nevyžili dvě přesilovky, hostující Litvínov měl v prostřední dvacetiminutovce jedinou a gól z ní vstřelit dokázal. Vyrovnávací branku zaznamenal střelou od modré Mathias Porseland, když domácí gólman Hrubec měl dokonale zakrytý výhled. Domácí Třinec si vedení vzal zpět o sedm minut později. Hrňa se prořítil levou stranou, nabruslil před Januse, ale jeho zakončení slovenský brankář v černo-žlutých barvách zachránil. Dorážka Tomáše Marcinka už však skončila pár decimetrů za brankovou čárou. Po brance na 2:1 byli mírně lepší Oceláři – šanci měli Bukarts po příhře od Draveckého zpoza branky, akci dokonce čtyř na jednoho domácí nezakončili přesně, šanci na gól měl také v samotném závěru Mikúšem zblokovaný Werek.

Jisté uklidnění na třinecké hole mohla v šesté minutě třetí dvacetiminutovky přinést akce Marcinka, který si pro třetí gól večera najížděl z levého křídla. O moment později jel sám na Hrubce Mikúš, ale jeho bekhendová klička skončila na betonech třineckého gólmana. V polovině deváté minuty už bylo vyrovnáno. Akci sice musel z důvodu podezření na dosažení branky vysokou holí posvětit videorozhodčí, ale sudí nakonec ukázali do středu hřiště. Gól byl připsán obránci Jiřímu Hunkesovi, tedy muži s třineckými zkušenostmi. Hosté se z vyrovnaného stavu radovali pouhých dvacet sekund – nádhernou akcí vrátil vedení Třinci Martin Adamský, který si obhodil střelce předchozího gólu a zakončil za bezmocného Januse.

Hosté pokračovali i po obdržené brance ve velmi aktivní hře, gól je nesrazil na kolena. Velkou šanci opět srovnat měl z brankoviště Trávníček. Oceláři si ale své vedení pojistili na konci 54. minuty. Ondřej Kovařčík poslal puk na volně najíždějícího Arona Chmielewského, který z vrcholu pravého kruhu prostřelil Januse ránou na lapačku. Obrovskou šanci zápas ještě zdramatizovat měl zhruba tři minuty před koncem Hübl, ale jeho dorážku z bezprostřední blízkosti Hrubec vyrazil. Hosté ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, Třinečtí náskok udrželi.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Zápas rozhodla první třetina a výkon Šimona Hrubce, který vychytal několik šancí soupeře. V té době jsme totiž tahali za kratší konec. V kabině jsme si k tomu něco řekli a potom se náš výkon zvedl, od druhé třetiny jsme se herně zvedli. Moc nám pomohla branka na 3:2 Martina Adamského. Bylo to dost náročné utkání, protože Litvínov hrál velmi dobře, možná si zasloužil bodovat. Jsme moc rádi, že se nám povedlo doma znovu zvítězit!"

Radim Skuhrovec (HC Verva Litvínov): "Podali jsme lepší výkon, než včera v Olomouci, z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání. Snažili jsme se držet na kotouči a napadat. Povedlo se nám srovnat krok a když už to vypadalo, že se nadechujeme, v dalším střídání jsme bohužel inkasovali a to nás přibrzdilo. Třinec dnes dokázal jednoduše potrestat naše chyby."