Vyrovnaný duel pro Olomouc, hattrickem rozhodl Káňa

16.08.2022 · Daniel Ježek
Ve třetím přípravném duelu se Oceláři poprvé představili svým fanouškům, ve WERK ARENĚ hráči s drakem na prsou přivítali Olomouc. Vyrovnané utkání, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec vyhrála Olomouc, když se hattrickem blýskl Jan Káňa.
přát., úterý 16.8.2022
Olomouc
3:4
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 17. Roman (Hudáček), 20. Marcinko (Doudera, Hrňa), 37. Lyszczarczyk (Kurovský) – 5. Káňa, 24. Bambula (Kučera), 35. Káňa (Orsava), 52. Káňa. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daněček) – Doudera, Marinčin, Ročák, Čukste, Zahradníček Jeřábek – Roman, Vrána, Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Marcinko, Voženílek – Hrňa, Lyszczarczyk, Kurovský
HC Olomouc: Konrád (Špunar) – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček – Klimek, Nahodil, Musil – Káňa, Anděl, Orsava – Olesz, Kolouch, Kunc – Navrátil, Kučera, Bambula – Kusko

Oceláři se poprvé v předsezonním období představili vlastním fanouškům, ve WERK ARENĚ v rámci třetího přípravného duelu přivítali Olomouc. Hlavní kouč Zdeněk Moták poprvé stanul na opačné straně barikády a vedl slezský tým proti svému bývalému zaměstnavateli. Poprvé do přípravných duelů pak naskočili útočníci Petr Vrána s Martinem Růžičkou.

Do zápasu vstoupili lépe kohouti. Hosté si na konci třetí minuty vybojovali první přesilovou hru, když fauloval Lyszczarczyk, tu dokázali Olomoučtí zužitkovat patnáct vteřin před návratem polského forvarda na led. Nahození Jana Káni od modré nešťastně mimo Mazancův dosah tečoval Voženílek. Vyrovnat mohli o tři minuty později Čukste s Ročákem, ani jeden z třineckých hráčů ale na Konráda nevyzrál.

Ve dvanácté minutě dobrého forčekingu mohl využít Musil, jeho dělovku z druhé vlny dokázal Mazanec vytěsnit mimo tři tyče. Přesně dvě stě vteřin před první sirénou pak Slezané vyrovnali. Libor Hudáček chytrým prostrčením ve středním pásmu vypracoval pro svůj tým přečíslení dvou proti jednomu, Miloš Roman pak vzal celou situaci na sebe a trefil prostor mezi Konrádovou rukou a tělem. Minutu a půl před první přestávkou pak Oceláři zahrávali přesilovou hru, tu dorážkou Douderovy střely zužitkoval Tomáš Marcinko a poslal domácí celek do vedení.

Po změně stran se na branku čekalo jen tři minuty. Ročák nejprve nevyužil dobrého námazu Růžičky, na druhé straně pak přečíslení tří proti dvěma po přihrávce Kučery využil Jan Bambula. Hráči s drakem na prsou mohli na olomoucké vyrovnání reagovat v přesilovce tří proti pěti, Třineckým se ale tato pasáž příliš nepovedla. Nepotrestán zůstal také faul Kučery z poloviny hrací doby.

V třicáté páté minutě zafungovalo přísloví: Nedáš, dostaneš. Tečující Marcinko nejprve poslal Voženílkovu střelu nad horní tyč, po rychlé protiakci pak Mazance v souboji jeden na jednoho překonal Jan Káňa. Ani toto vedení ale hostům nevydrželo dlouho, po necelých třech minutách totiž srovnal Alan Lysczczarczyk. Sedmačtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny pak vyloženou šanci nevyužil Hudáček, kterého u pravé tyče skvěle vychytal Konrád.

Úvod poslední periody nabídl vyrovnanou bitvu, kdy se šance střídaly na obou stranách. Na větší příležitost se ale muselo čekat až do osmé minuty třetí třetiny, kdy Roman po objetí Konrádovy klece hledal Vránu, ten ale z mezikruží branku netrefil. Na začátku jednapadesáté minuty pak Mazanec musel čelit střelám Bambuly a Rašnera, v obou případech ale hostující hokejisté třineckou branku netrefili.

O dvě minuty později už hosté slavili. Jan Káňa v rychlém výpadu ze středního pásma nejprve poslal na led obránce Ročáka, aby pak střelou z mezikruží dokonal hattrick a potřetí v zápase poslal Moru do vedení. Necelé čtyři minuty před koncem pak Ocelářům situaci zkomplikoval Vrána, který fauloval v útočném pásmu. V oslabení ale mohli Slezané srovnat, Marinčin našel volného Voženílka, tomu ale střela nesedla.

Minutu před koncem ještě Oceláři zkusili power-play, z velkého tlaku ale hráči s drakem na prsou nedokázali vyrovnávající branku vytěžit. Olomouc tak zapsala vítězství 4:3, Třinec se v dalším přípravném utkání utká s bratislavským Slovanem, a to na ledě WERK ARENY 25. srpna od 17 hodin.