10 let od titulu: V úterý bitva se sparťany

02.11.2020 · Archiv HC Oceláři Třinec
Třinečtí se po nedělní výhře na Kladně znovu zabydleli na první příčce tabulky. Z pozice nejlepšího týmu soutěže je ale v úterý čeká náročná zkouška, na ledě holešovické Tesla arény se postaví pražské Spartě! Utkání začíná v 18:00.

Oceláři se o víkendu přesunuli do středu Čech, kde je čekaly hned dvě utkaní za sebou venku. To první už zvládli. V neděli zvítězili na ledě Kladna. Minisérii uzavřou duelem s trápící se Spartou. Podaří se jim potvrdit současné první místo v extralize a udržet Spartu na dně ligové tabulky?

HC Sparta Praha

Kdo by to byl řekl, že Sparta, největší z favoritů soutěže, bude po sedmnácti odehraných kolech na předposlední příčce? Je to skutečně tak, Holešovičtí se trápí, nesbírají body venku, v základní hrací době zvítězili pouze třikrát.

Už se zdálo, že se z hrozivých výkonů probudí. Vedení klubu sáhlo ke klíčovým změnám. Ukončilo spolupráci s útočníky Hlinkou, HLaváčem a Ručinským, trenéra Holaně nahradil Hořava s Rulíkem. Sparta v posledních pěti domácích zápasech zvítězila, dvě kola nazpět přivezla také první vítězství z ledu soupeře. V minulém kole ale nestačila v městkém derby Slavii a propadla se znovu na předposlední místo.

„Nebyl to první zápas, co jsme tu dostali dva góly v první třetině a už jsme to nedotáhli,“ stěžoval si po zápase se Slavii pro klubový web Sparty Michal Broš, který zároveň připomínal největší slabinu svého týmu.

Poslední zápasy Sparty:

31. října: HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Endál (Žižka, Kadlec), 16. Kolařík (Tomica, Jaškin) - 53. Ton (Výborný, Gulaši).

Sestava Sparty: Pöpperle - O´Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Kůrka, D. Výborný, Ton - Bartánus, Broš, Smoleňák - Kratěna, Koreis, Pacovský - D. Tůma, Karpov, Hromas.

Hrdinou posledního vzájemného měření sil se stal Kanaďan Bryan McGregor, který dvě minuty před koncem završil neskutečný obrat.

Z kabiny Ocelářů

To Oceláři jsou v daleko lepší pozici. Tři kola před reprezentační přestávkou se vrátili zpět do čela soutěže, o které se od čtvrtého kola perou s Vítkovicemi a Budějovicemi. Ve dvojzápase v Praze a jejím okolí navíc splnili povinnost na Kladně a do zápasu se Spartou vstupují v dobrém rozpoložení.

V Praze už Oceláři pobývají od soboty. V pondělí od 12:00 jim dokonce holešovický klub poskytl ledovou plochu k tréninku. Zúročí Třinečtí v úterý ušetřené síly a stanou se týmem, který přeruší současnou vítězou sérii Sparty na vlastním ledě?

Poslední zápas Ocelářů:

31. října: HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Patera (S. Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec), 30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. M. Růžička (Orsava, Peterek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Richter, Hrabal, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, P. Hořava - D. Květoň, Peterek, V. Polák - Orsava, M. Růžička, Kohn - McGregor, Bonk, Varaďa - Hrňa, Polanský, Adamský.

Minulý zápas se Spartou hodně bolel. V úterý Oceláře rozhodně snadnější boj nečeká. Sparta se trápí a potřebuje nutně bodovat.

Vzájemný zápas

Úvodní měření sil Ocelářů s pražskou Spartou přineslo čtyřicet minut hokejové křeče Třineckých a strhující jízdu za třemi body v posledním dějství. Po dvou třetinách svítilo na kostce pod ocelovou konstrukcí Werk arény skóre 1:3, na začátku poslední hrací doby zavelel k velkolepému obratu Josef Hrabal. Po něm se ještě prosadili Polák s McGregorem a technickou brankou Adamský a svěřenci koučů Marka a Kopřivy mohli slavit vítězství 5:3. Tato ztráta bodů v podání Sparty může být označena jako začátek výsledkového trápení, které svými hlavami odnesli trenéři Holaň s Volkem.

26. září: HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 15. Polanský (Hrabal, Kohn.), 43. Hrabal (Kohn, Růžička), 55. Polák (Adamský, Varaďa), 58. McGregor (Bonk, Varaďa), 60. Adamský - 2. Treille (Hlinka), 34. Hlinka (Ton, Treille), 39. Broš (Vykoukal, Ručinský).

O zápase

Druhé utkání na středočeském výjezdu čeká Oceláře v úterý 2. listopadu v Tesla aréně v pražských Holešovicích. Zápas 18. kola má úvodní buly v 18 hod. Pokud nebudete osobně přítomni na zápase v Praze, můžete průběh duelu sledovat prostřednictvím textového onlajn přenosu nebo na portálu tv.hokej.cz, kde běží videopřenosy.

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Umístění v tabulce: 13.
Bilance: 18 zápasů, 4-4-2-8, skóre 42:49, 22 bodů
Bilance doma: 8 zápasů, 3-4-1-0, skóre 26:16, 18 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (3 v prodl.) - 5 proher, skóre 19:20, 12 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Yorick Treille 8 (6+2)
Nejlepší střelec: Yorick Treille, Radek Smoleňák oba 6
Nejlepší nahrávač: Jiří Vykoukal 8
Nejproduktivnější obránce: Jiří Vykoukal 8 (0+8)
Nejtrestanější hráč: Doug O´Brien 37
Nejlepší v +/-: Brian Salcido +5
Brankář: Tomáš Pöpperle, 17 zápasů – 8 výher, 9 proher, úsp. 92,49 %, prům. 2,36 g/z
Filip Novotný, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 85,29 %, prům. 5,00 g/z
Hrál v drese soupeře: nikdo.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 17 zápasů, 9-2-2-4, skóre 54:45, 33 bodů
Bilance venku: 8 zápasů, 4-1-1-2, skóre 23:22, 15 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher - 4 prohry (1 v prodl.), skóre 30:27, 19 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 14 (9+5)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 9
Nejlepší nahrávač: Václav Varaďa 10
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 8 (3+5)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 34
Nejlepší v +/-: Lukáš Krajíček, Martin Adamský oba +6
Brankáři: Tomáš Duba, 4 zápasy – 3 výhry a 1 prohra, úsp. 94,44 %, prům. 1,88 g/z
Peter Hamerlík, 6 zápasů – 4 výhry a 2 prohry, úsp. 92,81 %, prům. 2,14 g/z
Martin Vojtek, 10 zápasů - 6 výher a 4 prohry, úsp. 91,64 %, prům. 3,06 g/z
Hrál v drese soupeře: Stanislav Hudec, Martin Richter, Martin Vágner (mládež), Vojtěch Polák, Martin Růžička.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Radek Bonk, Ladislav Kohn, Václav Varaďa všichni 5 (2+3)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Vojtěch Polák 1 (1+0)
Vítězné branky: Martin Růžička 2
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vojtěch Polák 67 % (4 góly ze 6 nájezdů)
Bilance nájezdů - brankář: Tomáš Duba 60 % (3 zásahy z 5 nájezdů)