MISTR 2023/2024

Bruslení s Oceláři

04.09.2012 · Martin Stebel
Pondělí 3. září byl dnem, kdy děti z Třince a okolí mohly po prázdninách poprvé vyzkoušet nejen školní lavice, ale rovněž ledovou plochu ve Werk aréně. Místní hokejový oddíl totiž zorganizoval promo akci s názvem "Bruslení s Oceláři".
Už ve čtyři hodiny, kdy byla bohulibá akce zahájena, se okolo mantinelu srocoval poměrně početný dětský dav v rodičovském doprovodu. V té době už na ploše kroužili extraligoví Oceláři ve složení Šimon Hrubec, Martin Lojek, Adam Rufer, Jiří Polanský, Tomáš Klimenta a Daniel Rákos. Šestice hokejistů byla dětem plně k dispozici a názorně prezentovala, jak správně bruslit a zacházet s hokejkou. Například Šimon Hrubec čelil nájezdům a byl permanentně v ohni střel.

Celá akce však sloužila hlavně jako inspirace pro rodiče, kteří hodlají své potomky svěřit odborníkům a zapsat do místního hokejového klubu. Taky proto se na ledě vyskytli trenéři mládeže (Juřík, Mach, Wojnar, Lucák, Mucha, Čečotka a další). Na závěr setkání proběhla všemi oblíbená autogramiáda, při které účastníci obdrželi kartičky a drobné klubové suvenýry.

"Pro děti to je parádní věc. Už jsem to zažil kdysi v Liberci a myslím, že takové akce mají svůj význam a jsou úspěšné. Domnívám se, že tyhle setkání by se měly konat častěji, protože pro děti to je opravdu zážitek a věřím, že na základě toho se klidně mohou rozhodnout pro hokej," zhodnotil akci křídelní útočník Tomáš Klimenta.

foto: Petr Rubal