Čukste: Ve středu musíme najít cestu k výhře, jedno jak

11.04.2023 · Adam Sušovský
Debut jako hrom si odbyl lotyšský obránce Karlis Čukste v českém play off. Po měsíci a půl se robustní obránce znovu objevil v zápase a hned vstřelil nesmírně důležitý gól. Jeho branka na 1:1 nastartovala Oceláře za parádním obratem a třetím vítězství v semifinálové sérii. „Přitom to byla rutinní střela,“ smál se Čukste.

Měsíc a půl čekal na šanci v třinecké defenzivě, ta přišla ve stěžejním pátém zápase semifinálové série a Karlis Čukste s ní naložil parádně. Jeho gól na 1:1 zasadil rozjetému soupeři drtivou ránu, Oceláři špatně rozehraný zápas otočili a vracejí se domů s mečbolem.

„Byl to hodně zajímavý zápas. Až do úplného konce, než na led začaly z hlediště létat různé předměty, byla taky parádní atmosféra. Hokej je ale zábava a my máme v týmu kluky, kteří si pomáhají navzájem. Máme charakter, se kterým můžeme vyhrát jakýkoliv zápas,“ prohlásil Čukste po utkání.

V něm se hrálo podle stejných not jako ve většině zápasů: Třinec zavřel střední pásmo a jeho důmyslná obrana čekala na to, co soupeř vymyslí.

„Hokejový zápas je jako šachy. Možná to vypadá, že je jeden tým lepší, ale všechny střely (Pardubic) byly z dálky. Nebyly tak nebezpečné, i když Káca samozřejmě chytal skvěle. Možná byli častěji na puku, ale my měli dobrý systém a charakter, proto jsme vyhráli,“ popsal trefně zápas Čukste.

Jeho gól přišel z ničeho nic, jen pár minut po úvodní trefě domácích. Enteria arena najednou utichla a přišly třinecké chvíle. Jak svůj gól sváteční střelec viděl? „Byla to práce celé formace, vždyť já jsem akorát skočil na led. Kromě toho, že jsem vystřelil, jsem nic jiného neudělal. Dostal jsem přihrávku na střelu z první, brankář nic neviděl. Při takové střele musí být někdo, kdo před brankářem cloní. Pro mě to byla rutinní střela, jakou trénujeme celý rok.“

Oceláři se tak domů vracejí s mečbolem, pokud ve středu zvládnou domácí zápas číslo šest, v cestě do dalšího finále jim nikdo nezabrání. „Bude to intenzivní zápas. Všechny zápasy play off bych srovnal s rugby nebo americkým fotbalem, většinu času tak i vypadají. Bude to další takový zápas a my v něm musíme najít cestu k vítězství, je jedno jak.“

Celý rozhovor s lotyšským obráncem si můžete pustit taky v přiloženém videu.

Dnes v 17:00 | Muži