Do Třince přichází Voženílek, Čukste a Lyszczarczyk

09.05.2022 · Tisková zpráva
Klub HC Oceláři Třinec na setkání s médii oznámil první nově příchozí hráče. Smlouvu s Oceláři podepsali útočníci Daniel Voženílek s Alanem Lyszczarczykem a lotyšský obránce Kārlis Čukste.

Do Třince přichází z Motoru České Budějovice útočník Daniel Voženílek. Šestadvacetiletý pardubický odchovanec debutoval v nejvyšší české soutěži v sedmnácti letech, od té doby v ní odehrál 188 zápasů s bilancí 46 kanadských bodů (21+25). Sezonu 2017/18 strávil ve finské druhé nejvyšší soutěži. Letos kromě českobudějovického týmu odehrál osm utkání na hostování v pražské Spartě.

“Jsem nesmírně rád, že mám příležitost stát se součástí takové organizace, jako jsou třinečtí Oceláři. Samozřejmě už se těším za klukama do kabiny a na fanoušky v hale,” vzkázal ve videu příznivcům Daniel Voženílek.

Kromě něj se Oceláři dohodli na nové smlouvě s polským útočníkem Alanem Lyszczarczykem. Ten v uplynulé sezoně naskakoval v dresu partnerského Frýdku-Místku v Chance lize. Ve 49 utkáních vstřelil 15 branek a dalších 32 připravil pro své spoluhráče. Lyszczarczyk se na dva zápasy objevil také v extralize, kde oslavil svou první branku v nejvyšší české soutěži.

"Jsem šťastný, že jednání dobře dopadla a mohl jsem smlouvu v Třinci podepsat. Je to nejlepší tým v Česku a jeden z nejlepších v Evroppě, je to pro mě - polského hráče - obrovská šance se ukázat. Mojí velkou motivací je v příští sezoně extraligu hrát, věřím si na to, že by příští sezona mohla být povedená," říká Lyszczarczyk.

Další novou akvizicí Ocelářů je čtyřiadvacetiletý lotyšský obránce Kārlis Čukste, který loňskou sezonu rozdělil mezi Dinamo Riga (KHL) a nejvyšší finskou soutěž, kde nastupoval za Lahti Pelicans. V KHL nastoupil celkem ke 34 utkáním (0+2), ve Finsku odehrál 18 utkání v základní části a play off (1+5). Čukste patří ke dlouholetým lotyšským reprezentantům, nechyběl například v nominaci na ZOH v Pekingu. Start na turnaji si však nakonec nepřipsal kvůli pozitivnímu testu na onemocnění covid-19.

"Věřím tomu, že jsem obránce platný na obou stranách kluziště. Nebojím se tvrdé práce na vlastním brankovišti ani blokování střel soupeře, zároveň věřím, že jsem dost kreativní hráč na to, abych týmu pomohl i v ofenzívě. Viděl jsem poslední tři zápasy uplynulé sezony a těším se na třinecké fanoušky, jsem zároveň nadšený, že dostanu šanci hrát za tým, který hraje tvrdě, rychle a taky organizovaně," říká Čukste.

S extraligovým týmem se bude připravovat také sedmnáctiletý talentovaný obránce Marek Ročák. Ten si o místo v A-týmu řekl už jako šestnáctiletý dorostenec. Výbornými výkony se prezentoval ve velmi těžké juniorské soutěži a v české reprezentaci do 17 let.

Aktuální kádr HC Oceláři Třinec pro sezonu 2022/23:

Brankáři: Marek Mazanec, Ondřej Kacetl, Lukáš Daneček.

Obránci: Milan Doudera, Martin Martinčin, Jan Jaroměřský, Marian Adámek, Jan Zahradníček, Marek Ročák (junior), Kārlis Čukste.

Útočníci: Petr Vrána, Marko Daňo, Martin Růžička, Andrej Nestrašil, Tomáš Marcinko, Martin Bakoš, Erik Hrňa, Daniel Kurovský, Aron Chmielewski, Patrik Hrehorčák, Miloš Roman, Vladimír Svačina, Alan Lyszczarczyk, Vladimír Dravecký, Daniel Voženílek.

Dnes v 17:00 | Muži