Důležitější než moje góly jsou naše výhry, ví Martin Růžička

21.03.2011 · Martin Stebel
Drama se šťastným koncem. Tak lze z pohledu Třince stručně charakterizovat úvodní epizodu v semifinálové sérii. Oceláři zdolali potřetí v sezóně Slavií ve Werk aréně identickým poměrem 5:3. Autorem rozdílové branky a zároveň novým rekordmanem extraligy je Martin Růžička. Třinecký kanonýr zaznamenal desátou branku v desátém utkání v řadě a překonal dosavadní devítizápasový počin Viktora Ujčíka.

Na téma rekordní desáté trefy v řadě

Těší mě to, je to velice příjemné. Přiznám se, že poslední dobou jsem na to trošičku myslel, ale opravdu jen málo. Hrajeme přece play-off, potřebujeme proto hlavně vyhrávat. Teď jsou důležité naše vítězství, ne pouze moje góly.

O své efektní trefě, kterou zvyšoval na 4:0

Zrovna to nějak vyšlo. Dostal jsem nádhernou přihrávku do jízdy od Dana Semana. Stáhnul jsem puk do forhendu a nějak to prošlo do branky. Ani bych neřekl, že mi pomohla znalost gólmana Kopřivy. Tohle prostě vyplynulo ze situace. Natlačil jsem se k brance a byl z toho gól.

Exploze gólové radosti Martina Růžičky - 4:0! foto: Marian Ježowicz

O nepovedené třetí třetině, kdy dovolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky

Třetí třetina byla z naší strany velice špatná. Slavia dala během sedmi minut tři góly, což je hodně nakoplo. To se nám nemůže stávat. Z toho se musíme ponaučit do dalšího zápasu, protože to nás může klidně stát vítězství.

O hektickém závěru, kdy Oceláři hráli v oslabení

Byly to opravdu krušné chvíle. Byli jsme v té době trochu dole. Naštěstí jsme tu nebezpečnou přesilovku Slavie ubránili. Květák dal potom před koncem zápasu důležitý gól, což nás hodně uklidnilo.

7+6 - toto je dosavadní bodová bilance Martina Růžičky v letošním play-off. foto: Marian Ježowicz