MISTR 2023/2024

Fanklubáci si po roce zahráli fotbal s Oceláři

02.09.2011 · Martin Stebel
V pořadí čtvrté měření sil bylo na programu první den v září na bystřickém hřišti. Stejně jako v minulých rocích i tentokrát byli úspěšní hokejisté, kteří zdolali fanoušky poměrem 4:2. Zdařilou akci orámoval bohatý doprovodný program. Několik stovek přítomných diváků se rozhodně nemohlo nudit.

Fotbalové setkání odstartovalo v 16 hodin, kdy moderátor akce Marcel Čmiel přivítal přítomné a přečetl sestavy obou mužstev. Poté už hlavní sudí Zbycho Zmelty přivedl obě družiny na hrací plochu. Všechny aktéry ve středovém kruhu pozdravil starosta Bystřice Ladislav Olšar a taky viceprezident klubu ing.Jan Czudek.

Hokejisté měli v brance Zbyňka Hampla. Do pole byli připraveni kapitán týmu Peter Hamerlík, Filip Bajtek, Josef Hrabal, Martin Adamský, Jiří Polanský, Lukáš Havel, David Květoň, Erik Hrňa, Adam Rufer, Rostislav Marosz, Martin Lojek. Do hry se zapojil i masér týmu Radek Duda a taky jeden z hlavních sponzorů klubu, šéf firmy Mrózek, pan Bohuslav Raszka.

Branku fanklubáků střežil Martin Stebel. Do hry dále zasáhli Borek Svider, Radim Mikulka, Lukáš Tarasovič, Lukáš Byrdziak, Jakub Samek, Libor Dvorský, David Gerlich, Michal Tyrlik, Denis Havel, David Krywda, Lukáš Liberda, Jan Kiedroň, Michal Misiarz, Radim Sztefek, Martin Vitásek a Rostislav Turoň. Mužstvo koučoval šéf fanklubu Roman Martynek.

Dva dvougóloví střelci - David Květoň a Radim Mikulka

Od úvodních minut byla hra poměrně vyrovnaná. Fanklubáci měli míč na svých kopačkách častěji, ovšem do vedení šli paradoxně Oceláři, kdy se individuální akci prezentoval David Květoň. Rychlonohý útočník prošel fanklubáckou defenzívou jako nůž máslem a prudkou přízemní střelou překonal bezmocného brankáře. Fanoušci se však nevzdávali, měli míč i nadále častěji u nohy a zle zatápěli obraně protivníka. Byli to však znovu hokejisté, kteří dokázali navýšit skóre. Josef Hrabal se šikovně prosmýkl skrz obránce a tváři v tvář s gólmanem chladnokrevně zakončil. Kontaktní branku vsítil zřejmě nejlepší hráč fanoušků, aktivní fotbalista Radim Mikulka. Nekompromisní rána z hranice pokutového území k tyči znamenala snížení na 2:1. Vyrovnání přišlo tři minuty před koncem poločasu, kdy se stejný hráč nejlépe orientoval ve skrumáži před Hamplem.

Poločasovou přestávku vyplnila soutěž o permanentní vstupenky a klubové suvenýry. Začátek druhého dějství byl plně v režii hokejistů. Ti neustále obléhali a ostřelovali branku soupeře, ale jejich tlak byl dlouho neplodný. Fanoušci hrozili rivalovi pouze sporadicky. Logickým vyjádřením převahy Ocelářů byla trefa Jiřího Polanského, jenž dokázal skórovat po bleskovém přečíslení obrany zhruba pět minut před koncem. Definitivní tečkou byl zásah Davida Květoně, který zaznamenal druhou branku, ale očima některých svědků byl zřejmě v ofsajdové pozici. Nicméně rozhodčí gól uznal a konečný stav tedy zní 4:2.

V mohutném obležení podpisuchtivých fanoušků se ocitl taky Pepa Hrabal

Po závěrečném hvizdu sudího byla pro obecenstvo připravena autogramiáda. S přítomnými hokejisty se rovněž bylo možno zvěčnit na společné fotografií. Tuto příležitost podle očekávání využily v hojné míře především zástupkyně krásnějšího pohlaví. Jak uvedl jeden z nejvýraznějších mužů na hřišti Martin Adamský, akce splnila svůj účel: "Bylo to vážně perfektní. Je to velmi příjemná změna, když se najednou člověk dostane z ledu na trávník. Dnes bylo krásné počasí a fotbálek proti fanouškům jsem si opravdu náramně užil. Podobné akce jsme mívali i během mého angažmá v Plzni. Je to opravdu parádní zpestření přípravy. Musím se přiznat, že do svých dvanácti let jsem hrával zároveň fotbal i hokej. Až v pozdější době jsem se definitivně rozhodl pro hokej. Byla to myslím velmi dobrá volba.(směje se)"

Pozitivní hodnocení zaznělo i ze strany organizátorů: "Myslím, že akce splnila svůj účel. Viděli jsme velmi vyrovnaný zápas, se šťastnějším koncem pro naše chlapce. Důležité je, že se nikdo nezranil a diváci, kterých hojná účast nás velmi těší, se dobře bavili," říká marketingový pracovník klubu Peter Harvan.

Jedním ze zástupců fanouškovské obce byl i Libor Dvorský. Tento skalní příznivec třineckého klubu dorazil do Bystřice až z východočeského městečka Hořice: "Na této akci jsem poprvé. Na hřišti to bylo po celý zápas docela vyrovnané, ale přece jen bylo trochu znát, že hokejisté mají lepší fyzickou kondici. Fanoušci měli motivaci konečně vyhrát, ale myslím si, že v takovém zápase není výsledek důležitý. Podstatná je legrace a zábava. Je to úžasný zážitek, zahrát si proti klukům, kterým celý rok fandím. Věřím, že tenhle fotbálek bude mít své pokračování i další rok. Chci upřímně poděkovat organizátorům za tuhle fajn akci."

Fotogalerii z fotbalového klání Oceláři versus Fanklub naleznete zde.