MISTR 2023/2024

Haas: Mám první gól za Třinec a jsem za něj rád

21.08.2023 · Adam Sušovský
Premiérový gól v dresu Ocelářů oslavil v Popradu dvacetiletý útočník Oskar Haas, který se pere o první místo v týmu. Třinec díky němu porazil finskou Lappeenrantu vysoko 5:2.

Čekání na premiérový gól za Oceláře je u konce, byť i tohle je samozřejmě dobré brát s ohledem na přípravné období s nadsázkou. Oskar Haas, který bojuje o místo v prvním týmu, každopádně v Popradu ukázal přesně to, co jej zdobilo v minulé sezoně v dresu Frýdku-Místku.

Dvacetiletý útočník využil v polovině zápasu přesilovou hru přesnou ránou do levé šibenice, poslal Třinec do vedení 3:2 a jak se nakonec taky ukázalo, vstřelil i vítězný gól celého zápasu. "Moc si ho vážím, jsem za něj rád. Je to můj první gól za Třinec a na takové se nezapomíná," usmál se Haas. "A je fakt, že lépe to asi trefit nešlo. Ta střela mi sedla hezky, byla to dobrá rána."

Haas tak dokonal fantastický obrat. Oceláři do zápasu nevstoupili dobře, s finským celkem prohrávali už 0:2, přesto dokázali zápas dotáhnout do relativně pohodového vítězství. "Neřekl bych, že jsme měli špatný vstup do zápasu, prostě nám tam spadly dva góly. Po nich jsme se ale zvedli a do konce už byli lepší," řekl Haas.

"Začali jsme hrát naši hru, napadali je, z toho pramenily také jejich chyby a my díky nim mohli hrát víc v útočném pásmu," řekl mladý útočník, který si musí o své místo v sestavě říct. "Cítím se dobře. Každý den se v Třinci tvrdě pracuje, to mě baví. A zároveň čekám, co bude. Žiju tady z hodiny na hodinu," řekl s úsměvem hráč, který byl loni nejlepším a taky nejvýraznějším juniorem v Chance lize.