MISTR 2023/2024

Hrehorčák: Nejtěžší a nejkrásnější půlrok v kariéře

16.08.2023 · Adam Sušovský
Týden se na ledě rozkoukával, pak už ale žlutý tréninkový dres odhodil do kouta. A to znamená, že po takřka sedmiměsíční pauze zase jede na doraz. Patrik Hrehočák má za sebou rekonvalescenci po těžkém zranění, o víkendu si za Oceláře zahraje na Tatranském poháru.

Dva mistrovské tituly odbojoval na ledě, ten třetí vyloženě protrpěl na tribuně.

Slovenský reprezentant Patrik Hrehorčák v lednu kvůli zranění v horní části těla podstoupil náročnou operaci, kvůli které promeškal celý zbytek zlaté sezony. Do plné zátěže se vrací až teď, v tréninku už zase jede nadoraz. Nenechává šetřit sebe ani ostatní.

A to je dobrá zpráva: Hreho by se měl vrátit také do ostrých zápasů, nastoupit by měl už o víkendu na Slovensku.

"Od ledna jsem nehrál, na led a kluky jsem se strašně těšil. A těším se i na první zápasy, půjdu do nich na sto procent a nemůžu se toho dočkat," říká Hrehorčák, který na led chodil i v průběhu letních měsíců sám. "Doufám, že hokejově jsem toho moc neztratil, fyzicky se cítím výborně, lépe než na začátku v minulé sezoně. Dřel jsem hodně, nabral jsem i nějaký objem a to je dobře."

V úvodních dnech přípravy s týmem Hrehorčák nosil ještě žlutý dres, který jej nepouštěl do osobních soubojů. Nyní už ale v přípravě pracuje bez úlev a v pondělí ve WERK ARENĚ rozdával rozhovory také televizním štábům ze Slovenska.

"První týden a první tréninky byly hodně o hlavě, každým dalším tréninkem je to ale lepší a lepší. Poslední dny už na své zranění vůbec nemyslím, a to je dobře," líčí Hrehorčák. "Jsem zároveň hodně zvědavý na svůj první zápas, tam se teprve pozná, jak tělo zvládne zátěž, jak bude reagovat. Osobně se mi takhle dlouhé zranění v kariéře přihodilo poprvé, je to pro mě nová zkušenost."

Hrehorčák v minulé sezoně stihl šestačtyřicet zápasů, zranil se až v poslední čtvrtině soutěže. Pak podstoupil operaci ruky, mistrovské play off musel sledovat jen z hlediště, s týmem ale pravidelně cestoval i na venkovní zápasy. "Strašně blbě jsem nesl, že nemůžu hrát," přiznává při vzpomínce na jarní jízdu Ocelářů za dalším titulem. "Nemohl jsem se s tím smířit, moc jsem chtěl klukům pomoct a hlavně na konci na tribuně vyloženě trpěl. Jinak to ale bohužel nešlo," vysvětluje.

Přesto poslední půl rok hodnotí s úsměvem. "Byl nejtěžší, ale i nejkrásnější v mém životě a kariéře. Sice mě potkalo první velké zranění, zároveň se nám ale narodilo miminko. Teď jsme tři a to je ta nejkrásnější věc, jaká člověka může potkat," říká Hrehorčák.

Oceláři v pondělí vstoupili do třetího týdne společné přípravy na ledě, na jeho konci odehrají dva zápasy ve dvou dnech. V sobotu proti Popradu, v neděli s jedním z dvojice Košice/SaiPa v rámci popradského Tatranského poháru.