Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Lojek prodloužil smlouvu. Třinec má perspektivu do budoucna, říká

07.02.2011 · Adam Sušovský
Vedení slezského celku si i na další tři roky pojistilo služby mohutného obránce české reprezentace. Martin Lojek byl za své výkony odměnen víceletým kontraktem a jak sam říká, při podpisu nebylo co řešit: "Podepisoval jsem smlouvu v ambiciózním klubu s velkou perspektivou do budnoucna," liboval si v rozhovoru pro klubový web.

Kdekdo ho zatracoval. Martin Lojek se po svém návratu ze zámoří na ledě dlouho hledal, trápil se i na hostování v první lize, ale svůj hokejový boj nevzdal. Ikdyž nad ním většina lidí lámala hůl, sympatický obránce zatnul zuby a dále bojoval. Dvě sezóny hrál v Třinci osmého beka, ale trpělivá práce přinesla ovoce. Martin Lojek poctivě odmakal letní přípravu a v sezóně přišel obrovský obrat k lepšímu. Z Lojka se najednou stal pravidelný český reprezentant a v obraně nejlepšího týmu soutěže zaujal jednu z klíčových pozic. Zasloužil se tak o nový víceletý kontrakt. "Nechtěl jsem nic měnit a chci pomoci městu Třinci vyhrát titul, po kterém tu všichni touží," říká před novou tříletou výzvou.

Martine, gratuluji k podpisu nové tříleté smlouvy u Ocelářů...
Podepsal jsem ji pár dní zpět. Je to super pocit, protože jsem podepsal smlouvu v ambiciózním klubu, který má perspektivu i do budoucna.

A hned si ji oslavil gólem...
Oslavil jsem ji gólem no. Bylo to takové zadostiučinění pro ty, co mi ji dali a taky pro fanoušky.

V sezóně ses výrazně zvedl, už jsi smlouvu podepsal asi s většími ambicemi, že?
No jo, je to hezké. Celá sezóna se mi vede, vede se osobně i týmově a můžu být jenom spokojený.

Ještě dva roky zpátky ses na ledě hledal, hostoval si i v první lize, moc se ti nedařilo. Příjemné to asi nebylo, že?
Nebylo to vůbec příjemné. Musel jsem se adaptovat na ten evropský hokej. V zámoří se hrálo na malém hřišti a bylo to dost těžké se prosadit. Přijel jsem hrát najednou hodně technický hokej a první sezóna byla moc těžká. Asi půl roku jsem si zvykal, teď už si myslím, že je to lepší.

Martin Lojek je platný hlavně svou postavou. Jeho téměř dvoumetrový strom umí hodně bolet. Takto ukázal svůj důraz v posledním domácím utkání s Plzní.

Když jsme se na turnaji v Trenčíně bavili, říkal jsi, že se o své místo budeš muset poprat. Najednou jsi jedním z klíčových hráčů obrany prvního celku soutěže. Kde se to zlomilo?
Určitě to bude tím, jak jsem trénoval. Hodně jsem makal v létě. Hodně jsem na sobě pracoval. Měl jsem smlouvu na poslední rok a musel jsem se poprat o další angažmá. To se mi povedlo.

Takže jsi nějak změnil přípravu?
Ne úplně změnil, ale více jsem na sobě makal. Říkal jsem si, že už jde do tuhého a musím udělat něco pro to, abych se tady ukázal a abych o smlouvu zabojoval.

Tato sezóna tedy bude asi výrazným krokem ve tvé kariéře, že?
Určitě. Osobně po individuální stránce i týmově to je super. Daří se nám a to je hlavní.

Bral jsi tuto sezónu jako klíčovou pro tvou kariéru?
Určitě. Byla to pro mě poslední sezóna o všechno. Musel jsem přesvědčit vedení o to, že si zasložím tady hrát.

To jsou ale dost skromné ambice na reprezentačního beka...
Nechtěl jsem nic měnit. V Třinci jsem spokojený, mám dobré vztahy s panem Markem, který mě vede od mladéže z Pardubic. Vždycky za mnou stál a jasně mi řekl, že tady pod ním budu hrát. Proto nebylo co řešit.

Stálý člen české reprezentace je pověstný také svou tvrdou střelou. Letos už brankáře soupeře prostřelil v extralize pětkrát a dočkal se i prvního zásahu v reprezentaci. Na ruském turnaji prvního kanálu pomohl k výhře nad Finskem.

Takže soudím, že si s Třincem dokážeš spojit svou hokejovou kariéru...
Jasně! Teď po tom podpisu bych tu určitě ty tři roky chtěl vydržet a pomoci městu Třinci vyhrát pohár, po kterém tady všichni touží.

No a dneska jste nakročili k tomu prvnímu, Prezidentskému...
Jo, ještě před tou přestávkou je to super vítězství. Budeme teď chvíli na prvním místě. Ještě ale zbývají tři zápasy a pak začne play-off. Bude to zase úplně jiná soutěž.

Na druhou stranu si ale moc před klíčovou částí sezóny neodpočineš...
Na odpočinek bude dost času po sezóně. Ta pozvánka je pro mě pocta, můžu hrát za národní tým. Na odpočinek vůbec nemyslím, budu relaxovat po sezóně.

Takže to bereš podobně, jako Martin Adamský, který po minulém srazu řekl, že je mnohem příjemnější odehrát tři zápasy, než týden dvoufázově trénovat?
Určitě je lepší být v zápasovém tempu, než tady vkuse trénovat. Je to lepší a jsme všichni rádi, že tam jedem. Bude krásné, když přivezeme tři vítězství, ale bude to těžké. Všichni se o to ale poperem.

Zatím jsi nechyběl ani na jedné reprezentační akci a mistrovství světa se blíží. Máš i tyto ambice?
Tyhle tři účasti jsou krásnou osobní vizitkou, ale na mistrovství světa budou hrát borci z Ruska a NHL. Bylo by to asi hodně těžké se tam dostat, ale teď se budu věnovat Třinci, budu hrát tu svojí hru. Bylo by to sice hodně krásné, ale teď na to nemyslím. Mám práci v Třinci.