MISTR 2023/2024

Mistři fandí mistrům: Na Spartu dorazí šampioni z BK Opava

16.09.2023 · Adam Sušovský
Speciální hosté dorazí přímo na tribunu úvodního domácího šlágru, Oceláři půjdou do boje se Spartou i s basketbalovými šampiony České republiky v zádech. Mistři fandí mistrům, do WERK ARENY na hokej zavítá tým BK Opava!

Jejich cestu za senzačním triumfem na jaře letošního roku sledovali všichni sportovní fanoušci v zemi, vždyť basketbalisté Opavy změnili dvě dekády zavedené pravidlo. Byli to oni, kdo po dlouchých devatenácti letech sesadil z trůnu vládců českého basketbalu hegemona z Nymburku.

Jen pár týdnů po triumfu Ocelářů v Tipsport extralize tak český sport korunoval další národní šampiony ze Slezska, spojovacím prvkem obou triumfů ale byla i náročná cesta: Také Opava k mistrovskému titulu dokráčela senzačním způsobem až z předkola play off a na cestě k němu porážela favority.

V průběhu mistrovské jízdy se basketbalisté Opavy nechali několikrát veřejně slyšet, že chtějí Oceláře napodobit a stát se basketbalovým Třincem, k němuž vzhlíží. A proto nebudou chybět na tribuně během úvodního domácího duelu Třince v nové sezoně, proti Spartě nastoupí Oceláři s podporou celého opavského týmu v zádech.

"Sleduju Třinec a fandím mu, s Honzou Peterkem jsme přátelé dlouhá léta, bavíme se často nejen o sportu a mě zajímá příběh celého třineckého klubu, protože se z něj jako trenér sám mohu poučit. Zajímá mě nastavení organizace, ve které se od lidí očekává mistrovská práce," říká legenda opavského basketbalu, který s klubem vyhrál titul jako hráč a nyní také jako trenér, Petr Czudek.

Ani on si úvodní domácí utkání Ocelářů v sezoně nenechá ujít.