MISTR 2023/2024

Mistrovská trofej doputovala do Těšína

17.06.2011 · Martin Stebel
V pátečním odpoledni měli přítomní na českotěšínském náměstí ČSA možnost prohlédnout si pohár pro hokejového mistra ČR a Prezidentskou trofej. Pro všechny zájemce byla navíc připravená autogramiáda extraligových šampionů.

Bryan McGregor, David Květoň, Daniel Seman, Martin Lojek a Jakub Kania. Tato pětice Ocelářů zavítala na sluncem zalité náměstí v doprovodu věčně usměvavého maséra Rudolfa Tluszczyka. Mistry republiky před budovou radnice srdečně pozdravil zástupce starosty města nad řekou Olzou - Petr Procházka.

Podpisová akce se konala v rámci tradičního "Svátku tří bratří", tedy každoročního připomenutí legendy o založení města Těšína. Fanoušci obdrželi plakáty a kartičky, které si mohli nechat podepsat. Mnozí využili rovněž možnost společné fotografie s členy mistrovského kádru. Jak nám sdělil masér týmu, nápad na podpisovou akci ve svém rodišti nosil v hlavě hned po zisku titulu: "Jsem opravdu šťastný, že jsem se zlata dožil. Přece jen už nějaký rok v třineckém klubu pracuji a tohle byla po všech stránkách fantastická sezona. Chtěl jsem pohár ukázat v Těšíně. Bydlím tady a mám tu spoustu kamarádů, kterým jsem to slíbil."

Početný dav především zástupkyň krásnějšího pohlaví se srocoval okolo Bryana McGregora. Kanadský forvard rozdával na všechny strany nejen autogramy, ale i úsměvy: "Zajímám se o historii regionu a četl jsem i legendu o založení města Těšína. Byla to zajímavá událost. Tyhle podpisové akce mě opravdu baví. Je fajn vidět, že mezi lidmi je o náš hokej velký zájem," dodal závěrem.

foto: Marian Ježowicz