Moc dobře víme, co je v sázce, hlásí Jakub Kania

11.03.2013 · Martin Stebel
V úterý a ve středu pokračuje za nerozhodného stavu čtvrtfinálová série třineckých Ocelářů a pražské Sparty. Nedílnou součástí kádru slezského mužstva je už několik měsíců benjamínek mezi obránci, Jakub Kania. Před veledůležitými bitvami nad Vltavou jsme se zajímali o jeho dosavadní dojmy.

22letý třinecký odchovanec v minulosti rozhodně neměl v mateřskému klubu na růžích ustláno. Svou současnou pozici si musel poctivě odpracovat a zasloužit. Několik sezon strávil jen v první lize, kde hájil nejvíc barvy Třebíče a pod Javorovým dostával šanci pouze sporadicky. Až v závěru základní části letošního ročníku absolvoval větší zápasovou porci. Trenér Turek na jeho adresu pro klubový web nedávno prohlásil: "Jakub Kania po několika rocích, kdy hostoval v různých klubech, od nás dostal velkou příležitost a chytil jí za pačesy. Závěr základní části zvládl dobře a věříme, že stejně si bude počínat i ve vyřazovací části."

Nutno dodat, že rovněž během víkendových zápasů Jakub působil spolehlivým dojmem a ve svém premiérovém play-off neměl zbytečný ostych a rozklepaná kolena: "Je skvělé hrát v klubu, kde jsem začínal. Asi nemusím složitě zdůrazňovat, že jsem rád za více prostoru na ledě. Nastupuji pravidelně, což mě těší, ale je to velká zodpovědnost. Konečně snad mohu ukázat, co umím. Jsem trenérům opravdu vděčný za důvěru," říká bývalý mládežnický reprezentant a pokračuje na téma spolupráce se svým parťákem v obranné dvojici: "S Lojzou (M. Lojkem – pozn. autora) hrajeme jednoduchý hokej, snažíme se nic komplikovaného nevymýšlet, chceme rychle rozehrávat puky na křídla a nebýt u nás dlouho v pásmu."

Už dnes po dopoledním tréninku vyjel od Werk arény červený autobus společnosti Spetra směr Praha. Na jeho palubě byli hráči, kterým nechybí motivace a silné odhodlání, odčinit sobotní nezdar: "V neděli jsme měli jen dobrovolný trénink, většina týmu odpočívala, někteří šli na masáž atd. Na pondělním tréninku panovala bojovná nálada, všichni moc dobře víme, co je v sázce. Myslím si, že minulá prohra v nás nezanechá špatné stopy. Máme v týmu hodně zkušených hráčů a dvojzápas v Praze musíme zvládnout. Na Spartu jedeme s cílem vyhrát alespoň jedno utkání. Pokud uspějeme dvakrát, taky se zlobit nebudeme, klademe si ale postupné cíle. Očekávám vyrovnané zápasy, bude to asi hodně těsné," tipuje třinecký mladík a jedním dechem dodává: "Chci poděkovat našim fanouškům, že nás doma parádně podpořili. Věřím, že za námi přicestují i do Prahy. Budeme se snažit je svou hrou a výsledky potěšit."

Dnes v 17:00 | Muži