Moták: Sparta je kvalitní soupeř, naše mužstvo má zkušenost

15.03.2023 · Redakce
Dlouho to vypadalo, že ke střetu dvou těžkých vah nedojde... Nakonec Oceláři na Spartu skutečně narazí, repríza loňského finále okoření čtvrtfinálové boje. Postavení v tabulce favorizuje soupeře, ale Oceláři si půjdou za svým. "Těšíme se na to a uděláme všechno pro to, abychom byli připraveni," prohlásil trenér Zdeněk Moták.

Až v úterý pozdě večer se Oceláři dozvěděli jméno soupeře, na kterého narazí ve čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy. Bude to... Sparta!

První kolo vyražovací části okoření repríza loňského finále, ostře sledovaná bitva na čtyři vítězné zápasy startuje v neděli v pražské O2 areně. Nažhavení jsou fanoušci, média a pochopitelně také Oceláři! "Těšíme se," prohlásil ve středu po tréninku třinecký kouč Zdeněk Moták pro přítomné novináře v posledním rozhovoru před začátkem série.

"Bude to těžká série. Sparta je klub, který získal 99 bodů v základní části, skončila na třetím místě. Zároveň je to ale společensky, kulturně a hlavně sportovně velká událost. Uděláme všechno pro to, abychom na Spartu byli co nejlépe připraveni," prohlásil Moták.

Třinecký kouč kvitoval hladký průjezd předkolem play off, samotná účast v něm byla pro Oceláře po letech novinkou. Proto jsou všichni rádi, že Třinec dokázal sérii s Litvínovem ukončit v nejkratším možném čase a bez zdravotních problémů a zranění. Tým je v dobrém stavu, po postupu dál si hráči krátce odpočinuli, nyní už ale ve WERK ARENĚ probíhá plná příprava na start ožehavého souboje.

"Předkolo nám pomohlo hlavně z hlediska sebevědomí," řekl Moták stroze na jednu z dalších otázek novinářů. A jsou Oceláři na rozdíl od Sparty rozehraní?

"Vezměte si třeba reprezentační přestávky, které trvají vždycky nějakých deset dní. První zápas po nich je pak pro všechny o něco těžší. Teď má Sparta pauzu čtrnáct dní, my půjdeme do zápasu přesně po týdnu. Ano, může tam být jakýsi problém, ale Sparta bude připravena. Otázka může být v rozehranosti, ale přístup a nasazení bude z obou stran maximální," řekl Moták.

Podle třineckého kouče navíc nebude hrát roli ani fakt, že Oceláři tentokrát sérii začnou na ledě soupeře. "Je to úplně jedno, každý chce získat body," líčí třinecký kouč, který v minulosti sám Spartou prošel a tahle série tedy také pro něj osobně bude pikantní. A řeč pochopitelně přišla také na obrannou hru, kterou Oceláři doslova zdeptali Litvínov.

"Naši hráči mají svou vlastní zkušenost. A tahle zkušenost jim velí, že je zapotřebí hrát dobrým systémem. Když si vezmete zpátky několik extraligových mistrů, všichni hráli dobrou obrannou hru. Tituly se nevyhrávají útočným systémem, vyhrává je kvalitní a dobrá obrana."

Série se Spartou začíná v neděli v O2 areně ve 14:00 (O2 TV Sport), v pondělí se v Praze hraje od 19:00 (ČT 4 Sport), do Třince se k odvetám série přesouvá příští čtvrtek v 17:00 (ČT Sport) a v pátek v 19:00 (O2 TV Sport).

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary