Mrtka v 16 letech debutoval za Oceláře: Za šanci jsem vděčný!

23.02.2024 · Ondřej Kuchař, Adam Sušovský
Teprve před rokem dostal občanku. Má 16 let. Rok narození 2007. V dresu Ocelářů si v pátek v Karlových Varech odbyl premiéru mladičký obránce Radim Mrtka. Talent třinecké organizace na ledě strávil něco přes osm minut, dvakrát vystřelil na branku. Po vítězném utkání slyšel od zkušenějších parťáků pochvaly.

Gratulujeme k prvnímu startu v extralize! Jaké to bylo?

Upřímně to bylo trochu rychlejší než na tréninku. (usmívá se) Ale ušlo to. Užil jsem si každý moment, bylo to fajn. Jsem vděčný, že jsem dostal šanci.

Kdo ti nejvíc pomohl? Všimli jsme si, že s tebou zkušenější parťáci v obraně hodně komunikovali.

Je to tak, jsem za to moc rád. Naše obrana je extrémně zkušená. Kdybych měl říct jedno jméno, tak Adam Polášek. Snad po každém střídání za mnou přišel a něco mi k tomu řekl. Všem klukům ale moc děkuju, opravdu mi pomohli.

Určitě ti hlavně radili, ať jsi v klidu. To se ale snadno řekne, co?

Je to přesně tak. Tuhle větu jsem slyšel často. Musíme ale říct, že se mi to celkem dařilo. Pomohli mi, že jsem už dřív tři zápasy sledoval ze střídačky. Věděl jsem, jak to chodí, takže jsem ani nějak nervózní nebyl. Žádný problém.

Co ti řekli parťáci po zápase?

Chválili mě. Říkali, že to byl dobrý výkon. Snad to ušlo.

Jak sis užil tzv. rookie lap, tedy sólo kolo před rozbruslením?

Bylo to hezké. Samozřejmě bylo zvláštní po ledě kroužit sám, velký nezvyk. Měl jsem z toho trošku nervy, lehký stres. Ale dobrý, nic jsem nepokazil. (směje se)