NHL Draft 2020: Na kterého z Ocelářů mohou ukázat v zámoří?

06.10.2020 · Redakce
Pozdě, ale přece. Se zpožděním více než tři měsíce se v noci z úterý na středu rozběhne ostře sledovaný draft hokejových talentů. Hned několik jich může být také z organizace HC Oceláři Třinec.

58. ročník výběru perspektivních hokejistů z celého světa bude v zámoří ovlivněn celosvětovou pandemií koronaviru. Poprvé se totiž uskuteční bez osobní účasti samotných hráčů, kterou organizátoři nahradí virtuálním draftem. První kolo je na programu ve středu 7. října od 1:00 středoevropského času. Odpoledne pak bude pokračovat druhým až sedmým kolem.

O kterých hráčích z Třince se v souvislosti s draftem hovoří v zámoří?

PAVEL MATĚJ

Osmnáctiletý útočník je oporou juniorského týmu Ocelářů. 183 centimetrů vysoký hráč loni naskočil do 7 utkání v partnerském Frýdku-Místku, v letošní sezoně zasáhl do 7 zápasů Juniorské ligy akademií. Mládežnický reprezentant okupuje 99. příčku žebříčku evropských hokejistů, kteří půjdou na draft.

ADAM RAŠKA

nedávno devatenáctiletý křídelník se narodil v Kopřivnici. Prošel mládežnickými výběry Ocelářů, jako reprezentant se účastnil dvou světových šampionátů (U18 a U20). Uplynulou sezonu strávil v kanadské juniorské soutěži v týmu Rimouski Océanic. V sezoně 2020/2021 se znovu objevil v dresu Ocelářů a partnerského Frýdku-Místku. Podle centrálního skautingu NHL by mohl na řadu přijít jako 112. v pořadí.

NICO GEIDL

je třetím ocelářským útočníkem, jehož jméno by mohl vyslovit jeden ze zámořských manažerů. Odhady jej řadí na 139. příčku mezi hráči z Evropy. Osmnáctiletý mládežník nastupuje v Juniorské lize akademií, v předchozí sezoně se objevil také v dresu Rysů. Je jedním z mládežnických reprezentantů Ocelářů.

NICK MALÍK

talentovaný osmnáctiletý brankář je mezi strážci svatyně považovaný za 10. možnou volbu. Mládežnický reprezentant prožil zajímavou předchozí sezonu. Jako sedmnáctiletý si odbyl premiéru v nejvyšší mužské soutěži v Česku, střežil branku Rysů v Chance lize a na přelomu loňského roku zažil domácí mistrovství světa juniorů. V lednu zamířil do kanadského Soo Greyhounds.

Odehrané v 17:00 | Muži