Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Konečně o něco půjde!

31.08.2023 · Adam Sušovský
Ostrý start sezony už netrpělivě vyhlíží také jeden z tahounů třinecké ofenzívy, útočník Andrej Nestrašil. Před pátečním duelem se švýcarským Rapperswilem lituje jediné věci: Do Třince nepřijede jeho někdejší spoluhráč a kapitán reprezentace Roman Červenka.

Oceláři ve čtvrtek ráno absolvovali na ledě WERK ARENY poslední trénink. 

V pátek už je čeká jen dopolední rozbruslení a… ostrý start do sezony! 

„Konečně o něco půjde,“ usmívá se útočník Andrej Nestrašil. Tahoun třinecké ofenzivy je připraven hrát, přestože jej v přípravném období trápily menší zdravotní potíže. Nastoupil jen do přátelského zápasu s Kometou, hrál v něm ale s velkou chutí, dal i gól!

„Já jsem rád, že končí tyhlety čtyři týdny dvoufázových tréninků. Posouváme se do další části sezony a budeme hrát kvalitní zápasy s kvalitními soupeři,“ kvituje Nestrašil fakt, že se Oceláři poosmé v historii klubu dostali do Ligy mistrů. „A rovnou musím říct, že se mi letošní systém, kdy si zahrajeme v základní skupině hned se šesti různými soupeři, líbí víc,“ říká Nesty. 

Oceláři rozehrají nový ročník CHL na svém ledě. V pátek hostí švýcarský Rapperswil, třetí tým uplynulé sezony švýcarské nejvyšší soutěže. V neděli pak do Třince přijede suverénní vítěz základní části i play off německé ligy, Red Bull Mnichov. 

„Co se týče Rapperswilu, mám už delší dobu informaci, že nepřijede Roman Červenka. To je škoda, rád bych si proti němu zahrál,“ říká Nestrašil na adresu kapitána hokejové reprezentace, který je stejně jako třinecký útočník odchovanec pražské Slavie. Na ledě ale proti němu nastoupí třeba švédský mistr světa Victor Rask, se kterým Nestrašil hrál v minulosti NHL v Carolině. 

„Abych byl upřímný, vůbec jsem to nevěděl. Já na to moc nekoukám, ale jestli tady Victor přijede, bude to hezké zpestření. Zároveň se ale těším na Mnichov, v jeho dresu hraje můj kamarád Trevor Parkes, se kterým jsme kdysi dávno v Grand Rapids začínali naše profesionální kariéry,“ říká Nestrašil. 

A rovnou je mu zároveň jasné, co Oceláře v pátek proti švýcarskému TOP týmu čeká. „Máme zkušenost z loňska, kdy jsme hráli s Davosem. Určitě je dobře, že hrajeme zápas u nás doma. Oni jsou hodně brusliví, hrát s nimi na jejich velkém hřišti by pro nás nebyla výhoda. Ve WERK ARENĚ budeme silnější.“