MISTR 2023/2024

Oceláři potěšili děti v nemocnici Sosna

14.12.2011 · Martin Stebel
V předvánočním období bývá bohulibou tradicí, udělat někomu radost a obdarovat ho. Stejně jako v minulém roce tak i letos hokejisté z Werk arény navštívili dětské oddělení třinecké nemocnice Sosna. Malé pacienty potěšili svou přítomností a přinesli i drobné dárečky s klubovou tématikou.
Dětské oddělení nabízí komplexní diagnostickou i léčebnou péči dětským a dospívajícím pacientům ve věku od narození do dovršení 19 let. Oddělení je zajištěno personálem 8 lékařů, 40 zdravotních sester, herním terapeutem, nižším a pomocným personálem. Oddělení je celým svým uspořádáním, provozem i vybavením maximálně přizpůsobeno dětským pacientům.

Kvarteto Ocelářů v sestavě Martin Adamský, Martin Lojek, Jan Peterek a Jiří Polanský procházelo jednotlivými pokoji a s mladými pacienty debatovalo. "Naší snahou bylo podpořit děti. Určitě není příjemné, když malé dítě leží v tomto období v nemocnici. Před Vánocemi jsme jim přišli zvednout náladu, chceme je nějak rozveselit. Dětský pacient asi přece jen vnímá pobyt v nemocnici poněkud jinak než dospělý člověk. Proto doufám, že naše návštěva je snad trochu potěšila," říká Martin Adamský, jenž momentálně laboruje s kolenem, ale jehož zdravotní stav se výrazně zlepšuje.

Středeční akci rovněž zhodnotila ing. Andrea Skříčková z PR a marketingového oddělení třinecké nemocnice: "Jsme velice rádi, že hokejisté si našli čas na návštěvu naší nemocnice. Svou účastí a dárky udělali velkou radost nejen dětem, ale i rodičům, kteří tady tráví čas se svými potomky. Upřímně si vážíme každé akce tohoto typu. Věřím, že naše spolupráce s hokejovým oddílem bude fungovat i do budoucna."

Foto: Petr Rubal