Oceláři představují trojici nových hráčů

03.06.2020 · Klub
Měsíc po znovuotevření přestupového okna vítá třinecká organizace další nové hráče. Staronovou posilou slezského celku je obránce PATRIK HUSÁK a společně s ním se do klubu pod Javorovým stěhují mladí forvardi DANIEL KUROVSKÝ s RADKEM VESELÝM. Všichni zmínění hráči už se připojili k týmu a v týdnu ve WERK ARENĚ absolvovali první tréninkové jednotky.

Obránce Patrik Husák hokejově vyrostl v mládeži pražské Sparty a svou extraligovou premiéru si odbyl v sezoně 2010/11, kdy si připsal prvních 27 startů v nejvyšší soutěži. Od léta 2018 hrál třicetiletý bek za partnerský Frýdek-Místek, odkud si jej v závěru základní části 2018/2019 vytáhl trenér Varaďa do prvního týmu. Husák se v Třinci představil celkem v 9 utkáních play-off a pomohl Ocelářům k zisku mistrovského titulu. Následující sezónu odehrál rodák z Kralup nad Vltavou v Porubě a jako obránce se stal druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, když v 56 utkáních nasbíral 40 bodů.

"Patrik Husák je ofenzivně laděným obráncem, který u nás byl při zisku posledního mistrovského titulu. Věříme, že udělá maximum pro to, aby se prosadil do základní sestavy A-týmu," uvedl k návratu Patrika Husáka sportovní manažer klubu Jan Peterek.

Útočník Daniel Kurovský je havířovským odchovancem. V extralize dvaadvacetiletý forvard debutoval v mužstvu Vítkovic a během čtyř sezon v dresu regionálního rivala odehrál 85 utkání s bilancí 15 kanadských bodů za 10 gólů a 5 asistencí. Jako mládežnický reprezentant se Kurovský zúčastnil Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2015, mistrovství světa do 18 let v roce 2016 a šampionátů hráčů do 20 let v letech 2017 a 2018.

"Daniel Kurovský je vysoký, dravý, dobře bruslící útočník s potenciálem, kterého v poslední době zabrzdila zranění. Věříme, že toto období má Dan už za sebou a stane se platným hráčem naší organizace," řekl k příchodu talentovaného útočníka Jan Peterek.

O dva roky starší Radek Veselý pochází z Pelhřimova a je odchovancem pražské Slavie. V mládeži nový člen třinecké organizace nastupoval také v barvách Chomutova, s nímž vyhrál v letech 2014 a 2015 juniorskou extraligu. Jako dorostenec se s reprezentací do 18 let probojoval do finále mistrovství světa 2014 a má doma stříbrnou medaili. V seniorském hokeji Veselý poprvé nastoupil v sezoně 2014/15, kdy za Chomutov nastoupil v baráži.

Kromě Chomutova si připsal jeden start za Litvínov a v právě skončené sezoně nastupoval také ve Vítkovicích. Větší část seniorské kariéry odehrál čtyřiadvacetiletý útočník v prvoligových klubech. V posledních dvou ročnících nastupoval převážně v Havířově, kde patřil mezi klíčové hráče a přestože v sezoně 2019/20 naskočil v Chance lize pouze do 28 utkání, s bilancí téměř bodu na zápas patřil mezi neproduktivnější hráče týmu.

"Jsme rádi, že se nám Radka Veselého po dlouhých jednáních podařilo získat, přestože měl v Havířově ještě platnou smlouvu. Také Radek je výborný útočník s kvalitním zakončením a dobrým bruslením, který má rovněž potenciál. V první lize dlouhodobě potvrzuje své kvality a jeho krátké loňské extraligové působení nás přesvědčilo o tom, že může být pro naši organizaci příslibem do budoucna," uvedl na adresu mládežnického vicemistra světa z roku 2014 sportovní ředitel klubu.

Dnes v 17:00 | Muži